14.8. 2020 18:00

Bývanie ako v botanickej záhrade: Doma majú viac rastlín ako nábytku

Bývanie ako v botanickej záhrade: Doma majú viac rastlín ako nábytku

Foto: Light locations

Bývalé električkové depá vo východnej časti Londýna sa postupne menia na obytné lofty. Jeden z nich má atmosféru botanickej záhrady.

Agentúra Light Locations, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie zaujímavých, a najmä fotogenických, priestorov, objavila zelený raj na mieste, kde by človek zelenú oázu rozhodne nehľadal - v električkovom depe. Veľkorysý priestor - kedysi reparačná hala - v Claptone vo východnej časti Londýna sa zmenila na loft s mezzanínom a celkovou rozlohou 185 m². Loft je ladený v troch farbách - všetky steny sú biele, kuchynský kút je čierny a zvyšok tvorí zelená. A to predovšetkým živá zeleň, ktorá akoby nahrádzala aj nábytok.

Vo veľkých priestoroch je totiž potrebné bojovať s ozvenou, aby sa človek cítil príjemne. Jedna možnosť je obklopiť sa nábytkom, dekoráciami a bytovými doplnkami. Majitelia však nechceli nakupovať „majetky" a namiesto nich vsadili na pestovateľskú vášeň. Láska k zeleni a záhradníčeniu sa prejavila nielen v samotnom lofte, ale aj v átriu, do ktorého sa bývanie otvára krásnymi stajňovými dverami.

Bývanie ako v botanickej záhrade.
Bývanie ako v botanickej záhrade.
Zdroj: Light locations

Prejdite sa týmto nezvyčajným interiérom - v galérii článku.

Zdroj: nonka zdroj foto: light locations
14.8. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44