11.8. 2020 15:00

Najkrajšie izbové rastliny: Tieto krásky vám rozžiaria bývanie!

Najkrajšie izbové rastliny: Tieto krásky vám rozžiaria bývanie!

Foto: Pinterest

Dokáže vám pohľad na krásne rozkvitnutú rastlinu spraviť dobrú náladu? Tak to by ste si určite mali svoje bývanie skrášliť týmito zaujímavými kvetmi. Ich pestovanie nie je vôbec náročné, preto sa hodia aj pre začínajúcich pestovateľov.

Milujete klasické fialky, svoju čínsku ružu alebo vás skôr oslovujú takmer éterické orchidey? Ak je zatiaľ zoznam vašich obľúbených kvitnúcich rastlín pomerne krátky, poďte sa s nami zoznámiť s kvetmi, ktoré vás chytia doslova za srdce.

Priamo z pralesa

Začnime hoci na začiatku abecedy hneď s písmenom B. Výbornými izbovkami, ktoré nepotrebujú od svojho majiteľa žiadnu špeciálnu starostlivosť sú známe bromélie. Existuje ich mnoho druhov. Jedným z nich je echmea (latinsky Aechmea fasciata) – kráska pochádzajúca z Južnej Ameriky. Listy vás upútajú bielymi šupinkami, vyrastajú v ružiciach. Najprv vznikne striebristá ružica na ktorej nájdete ružový kvetný stvol, neskôr sa objavia drobné modré kvety.

Echmea je exotická kráska, ktorá bude pútať pozornosť dokonca aj keď nekvitne.
Echmea je exotická kráska, ktorá bude pútať pozornosť dokonca aj keď nekvitne.
Zdroj: Pinterest

Echmea vám bude kvitnúť medzi júlom a decembrom, a tak ako aj ostatné rastliny z druhu bromélií, bude kvitnúť len raz. Rastlinku potom však nevyhadzujte, časom začnú rásť nové. O svoju echmeu sa nemusíte báť, stačí ju umiestniť na vhodné miesto a pravidelne polievať do listového lievika. Ak máte pre ňu svetlé miesto, určite ju tam umiestnite, bude sa jej však dariť aj v tieni pri úplne bežnej izbovej teplote.

autor:  Andrea
11.8. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44