3.1. 2021 6:00

Táto vec do kúpeľne nepatrí: Dávajte si veľký pozor!

3.1. 6:00

Táto vec do kúpeľne nepatrí: Dávajte si veľký pozor!

Foto: archív

Kúpeľňa nie je len miestom, v ktorom relaxujeme a vypneme po celom dni. Sú v nej tiež rôzne nástrahy, ktoré by sme rozhodne mali poznať!

S čím sa hrajú vaši najmenší v kúpeľni? Často sa do vane dostanú aj hračky, ktoré vôbec do vody nepatria, poznáme to všetci. Tušíte však, ako sa starať o predmety, s ktorými sa vaše deti kúpu a aké opatrenia by ste mali prijať? Teraz nebudeme hovoriť len o obligátnej gumenej kačke - do vane sa toho deťom dostane omnoho viac, od autíčok cez pištoľky až po „barbíny". Nie každá hračka je určená do vody, a navyše ani tie, o ktorých si zvyčajne myslíme, že sú pre deti bezpečné, takými nemusia byť.

Bez ohľadu na to koľko rokov majú vaše deti, mali by ste vedieť, že sa pri každodennom kúpeli nemusia hrať. Na prvý pohľad to síce vyzerá ako nevinný každodenný rituál, avšak dlhé máčanie vo vode ničí ochranný film na pokožke a môže spôsobovať rôzne kožné problémy.n Tie je potom nutné naprávať používaním špeciálnej kozmetiky, a pritom zdravú detskú pokožku nemusíte ošetrovať vôbec, stačí, ak ju budete menej vystavovať vode a rôznym kozmetickým prípravkom. Ak vynecháte dlhé kúpele a dieťa naučíte na sprchovanie, ušetríte tým výrazne aj na vode a financiách.

Pozor na hračky v kúpeľni.
Pozor na hračky v kúpeľni.
Zdroj: archív

Hračky do vody

Ako by mala vyzerať hračka určená do vody? Pokojne to môže byť aj kačička či iné zvieratko. Dôležitou podmienkou je, aby sa do nej cez malé otvory nedostávala voda, hľadajte preto gumené zvieratká bez akýchkoľvek otvorov. Ak nejaké otvory majú, mali by ste ich zalepiť (a nedovoliť dieťaťu vkladať ich do úst). Cez malé otvory totiž vniká do hračky voda, ktorá z nej nemôže poriadne uniknúť, vnútri sa potom ukladá vlhkosť, ktorá je ideálnym miestom pre plesne a huby. Tieto majú potenciál vyvolať najrôznejšie zdravotné problémy od tých kožných až po vážne respiračné. Na oko nevinná hra vo vani môže teda vážne ohroziť zdravie vášho dieťaťa.

Náš tip: Nespoliehajte sa, že tieto hračky dostatočne vysušíte alebo vypláchnete dezinfekciou. Pleseň nemusí byť vidno voľným okom, je však prítomná vo všetkých hračkách.

Zdroj: agáta
3.1. 2021 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44