3.9. 2022 15:00

FOTO Sprchové kúty v štýle walk-in: Hodia sa aj do menšej kúpeľne

3.9. 15:00

FOTO Sprchové kúty v štýle walk-in: Hodia sa aj do menšej kúpeľne

Foto: via elledecor.com

Inšpirácií do kúpeľne nikdy nie je dosť, o to viac pokiaľ je jej priestor z tých menších. Hľadáte možnosť, ako ho využiť na maximum a pritom dosiahnuť efektný štýl? Potom sa pozrite, ako dobre vyzerá sprcha bez vaničky, teda walk-in systém, aj v menších kúpeľniach.

Riešenie sprchového kútu bez vaničky a objemného krytia navôkol je jedným zo staro-nových riešení. V tých najmenších priestoroch funguje celé desaťročia a spolieha sa na vyspádovaný kúsok kúpeľne a hadicu vedúcu z umývadla, o čosi väčšie kúpeľne sa inšpirovali, ale pridali pre sprchu samostatné miesto. Mokro tak bude len na tomto mieste, ktoré od zvyšku miestnosti oddeľuje buď záves, alebo sklenená plocha. 

Do sprchového kútu bez vaničky vchádzate väčšinou bezbariérovo, prípadne si vytvoríte malý schodík, ktorý lepšie vymedzí jednotlivé zóny. Stále však ide o kút bez iných obmedzení kvôli pevne danému krytu a vaničke, takže realizácia je len a len na vás. Vďaka walk-in systému si určíte rozmery, spôsob krytia či zatvárania i estetickosť výsledku. Práve použitie priehľadného skla býva v malých kúpeľniach najpopulárnejšie, nakoľko sa opticky pohráva s ponechaním priestoru a efektom sprchy. 

Sprchový kút v štýle walk-in, teda bez vaničky, vyzerá veľmi efektne a hodí sa aj do menších priestorov.
Sprchový kút v štýle walk-in, teda bez vaničky, vyzerá veľmi efektne a hodí sa aj do menších priestorov.
Zdroj: via elledecor.com

Pri navrhovaní takejto efektnej sprchy je najdôležitejší správny spád kvôli odtekaniu vody, dostatočne vetrateľná kúpeľňa i bezpečnostné prvky navôkol. Dbajte na to, aby sa na podlahe nešmýkalo, prípadne si pomôžte madlom alebo hoci aj stoličkou. Kúpeľne pre starších ľudí to výrazne ocenia, mladší obyvatelia zas dokážu z kúpeľňových pomôcok urobiť štýlové doplnky.

Nechajte sa inšpirovať walk-in sprchovacími kútmi v galérii článku...

autor:  Gabi
3.9. 2022 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy