11.9. 2021 18:00

Kúpeľňa vašich snov: 10 tipov, ako na to, aby ste boli spokojní

11.9. 2021 18:00

Kúpeľňa vašich snov: 10 tipov, ako na to, aby ste boli spokojní

Foto: Ikea, Shutterstock, Nest, Next, Oliver Bonas

Na úvod si ujasnite niekoľko základných vecí. Koľko ľudí bude kúpeľňu používať, či máte priestor na dve kúpeľne alebo len na jednu. Ak pôjde o jednu kúpeľňu pre celú rodinu, je ideálne, ak zvolíte dvojumývadlo. Pomôže vám to hlavne pri rannom zhone, keď všetci naraz vyrážate do školy a práce.

Jej hlavným účelom je poslúžiť ako miesto na dokonalú hygienu. Často tam však potrebujeme umiestniť aj toaletu a nájsť miesto na práčku a sušičku. Ako ju zariadiť, aby splnila všetky potreby?

1. Sprcha alebo vaňa

V prípade menšej miestnosti je lepšie zvoliť sprchovací kút namiesto vane a ušetrený priestor využiť na umiestnenie práčky. Ak túžite po vani, môžete skúsiť umiestniť práčku v rámci kuchynskej linky. Ak rekonštruujete kúpeľňu a máte vyšší vek, určite vám odporúčame vybrať si sprchovací kút. S pribúdajúcim vekom totiž stúpa počet nehôd, keď sa človek pri vstupe do vane zapotáca a spadne.

Všetko v jednom
Všetko v jednom
Zdroj: Johan Mansson

2. Všetko v jednom

Hlavne v menších bytoch sa stáva, že sa musíte rozhodnúť, či zvolíte toaletu oddelenú od kúpeľne alebo ich spojíte. Najideálnejšie je, ak sú tieto dve miestnosti oddelené, no ich spojením získate priestor navyše. Ak žije v domácnosti nižší počet členov, dá sa to zvládnuť, pri štvor- a viacčlennej rodine už kúpeľňu a toaletu určite oddeľte.

autor:  Jana Vrbová
11.9. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy