8.1. 2019 23:00

Správne osvetlenie v kúpeľni: Z kutice bude wellness

8.1. 2019 23:00

Správne osvetlenie v kúpeľni: Z kutice bude wellness

Osvetlenie kúpeľne je povestnou čerešničkou na torte, ktorá prispieva k dobrému dojmu z kúpeľne. Mimoriadne dôležité je vtedy, ak kúpeľňa nemá prístup denného svetla.

Správne osvetlenie v kúpeľni: Z kutice bude wellness

Osvetlenie musí byť dostatočne silné, bezpečné a dizajnové. Pozitívne vibrácie a atmosféra kúpeľne sa s príchodom LED osvetlenia znásobili.

Pozrite sa: Trendy v obkladačkách, ktoré tento rok majte v merku

Len centrálne osvetlenie nestačí
Kvalitné osvetlenie v kúpeľni potrebujeme pri rôznych činnostiach, ktoré súvisia s hygienou a krášlením tela. A neporadíme si bez neho ani pri upratovaní či  ručnom praní, keď chceme mať istotu, že sme odstránili všetky nečistoty.

Trend centrálneho osvetlenia priestoru sa pominul a kúpeľni kraľujú najmä bodové svietidlá. Priamo nasvecujú jednotlivé zóny - zrkadlo, umývadlo či sprchu. A nesmieme zabudnúť ani na „náladové" podsvietenie, ktoré umocňuje wellness atmosféru.

Správne osvetlenie v kúpeľni: Z kutice bude wellness


Svietiaca sprcha

Kvalitné osvetlenie sprchovacieho kúta je potrebné nielen z hľadiska bezpečnosti, ale výrazne prispieva k príjemnému pocitu zo sprchovania. Jasné svetlo oceníte napríklad pri holení nôh, farebné vám umožní lepšie zrelaxovať.

Terapia rôznymi odtieňmi svetla sa nazýva chromoterapia. Chromoterapia je často súčasťou sprchovacích boxov, ale môžete si ju vytvoriť v sprche aj sami. Stačí zakúpiť LED krúžok, ktorý namontujete do sprchovacej hlavice.

Prečítajte si: 5 chýb, ktoré (možno) robíte pri sprchovaní a ani o tom neviete

Osvetlenie ako výtvarný prvok
V kúpeľni trávime viac času, preto musí osvetlenie plniť aj dekoratívnu úlohu. V kúpeľni sa udomácnilo vďaka flexibilným LED pásikom. Ich aplikáciou na nábytku, nikách alebo kúpeľňovej sanite sa stalo výtvarným prvkom.

Na trhu sú svietiace umývadlá, vane a toalety. Ich osvetlenie zároveň prispelo k lepšej orientácii v priestore pri nočných návštevách... Kúpeľniam s vysokým stropom dokáže dodať správnu iskru výrazný luster alebo dekoratívna lampa zavesená v strede miestnosti.

Správne osvetlenie v kúpeľni: Z kutice bude wellness


Osvetlenie zrkadla

Najčastejšou chybou, ktorú ľudia robia je, že svietidlo umiestnia priamo nad zrkadlo. Výsledkom sú hlboké tiene pod očami, nosom a bradou a pri pohľade do zrkadla sa vám zdá, že vyzeráte staršie.

Najvhodnejšie sú dve svietidlá alebo vertikálny pás po stranách zrkadla asi v úrovni očí. Svetlo rovnomerne osvetlí tvár bez zbytočných tieňov a získate najlepšie svetlo pre holenie, make-up či starostlivosť o zuby.

Nenechajte si ujsť našu galériu, uvidíte, ako má osvetlenie vyzerať v praxi!

Zdroj: zuzana
8.1. 2019 23:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44