18.7. 2020 18:00

Premena kúpeľne: Dramatická zmena vďaka jednoduchému nápadu

18.7. 18:00

Premena kúpeľne: Dramatická zmena vďaka jednoduchému nápadu

Nápad bol v zásade jednoduchý: malá kúpeľnička, v ktorej bola natlačená skrátená vaňa, toaleta a umývadlo potrebovala renováciu. Majiteľka chcela niečo súčasné a rozhodne nie nudné. Pozrite sa, ako sa jej to podarilo.

Inšpiráciu sme našli na zahraničnom portáli Sweeten.com, ktorý stojí na prostej myšlienke: Majitelia, ktorí chcú čosi doma prestavať, zrekonštruovať, zrenovovať, odfotia danú miestnosť (niekedy celý byt alebo dom), opíšu svoje predstavy a možnosti a celý projekt predstavia čitaetľom portálu. Tam sa dočkajú nielen rád iných čitateľov, ktorí sa potýkali s podobným problémom, ale môžu sa skontaktovať aj s remeselníkmi, dekoratérmi, architektmi či stavbármi, ktorí by sa dali na danú realizáciu.

Tak to bolo aj v tomto prípade. Čitateľka Janna si odfotila svoju maličkú kúpeľňu, opísala súčasný stav (toaleta tiekla, obkladačky boli na viacerých miestach poškodené, potrebovala aj vymaľovať a vymeniť dlažbu). Majiteľka mala približnú predstavu o tom, aké materiály by sa jej páčili a dokázala odhadnúť, koľko by ju približne vyšli, uvažovala však aj o väčšej zmene - zrušiť vaňu a nahradiť ju praktickejšou veľkou sprchou.

Kúpeľňa prešla renováciou.
Kúpeľňa prešla renováciou.
Zdroj: Sweeten.com

Keďže takáto rekonštrukcia bola finančne náročnejšia, bolo treba hľadať spôsob, na čom by sa dalo ušetriť. A v spolupráci s Danielom Ianom S., ktorý sa na prácu podujal, našli fantastické riešenie: namiesto luxusnejších obkladačiek si majiteľka vybrala tie najlacnejšie - biele obdĺžniky - no uložili ich naozaj zaujímavým spôsobom. Celá kúpeľňa tak získala úplne nový vzhľad. Renovácia kúpeľňu omladila nielen novým zariadením, ale aj novým štýlom.

V galérii uvidíte viac.

Zdroj: nonka zdroj foto: sweeten.com
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
18.7. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44