2.7. 2022 15:00

Nábytok do kúpeľne – čo všetko potrebujete a ako si správne vybrať?

2.7. 2022 15:00

Nábytok do kúpeľne – čo všetko potrebujete a ako si správne vybrať?

Foto: Robo Hubač

V kúpeľni sa bez nábytku nezaobídete. Poskytne priestor na uloženie čistiacich prostriedkov, uterákov, zásob toaletného papiera či kozmetiky. Nábytok do kúpeľne však musí spĺňať náročnejšie kritériá než v iných miestnostiach. Poradíme vám, bez ktorých kúskov sa nezaobídete a ako si správne vybrať.

Čo všetko potrebujete?

V kúpeľni potrebujete uložiť kozmetiku, ale aj uteráky či čistiace potreby. Tieto veci je lepšie držať v uzavretých skrinkách kvôli jednoduchšiemu upratovaniu a vytvoreniu čistého dizajnového vzhľadu. Ak máte menšiu kúpeľňu, využite priestor pod stropom, v rohu alebo vo  výklenku, kde môžete zavesiť skrinky a police. Ukladajte do nich predmety, ktoré nepoužívate často. Priestorovo úsporné sú skrinky so zásuvkami s tichým dojazdom a so zabudovanými vyklápacími košmi. Množstvo vecí sa zmestí do skrinky pod umývadlom a do zrkadlovej skrinky. V kúpeľni sa zíde i niečo na sedenie. V tých väčších môžete mať stoličku či kresielko z vhodného materiálu, ale v menších kúpeľniach na tento účel môže slúžiť nízka skrinka.

Kvalita sa oplatí 

Kúpeľňový nábytok musí odolať vysokej vlhkosti, preto je dôležitá jeho kvalita. Tá je zárukou krásneho vzhľadu a funkčnosti i po rokoch používania. Na výrobu kúpeľňového nábytku sa používajú rôzne materiály: laminátová drevotrieska, masívne drevo, plast a sklo. Vo vlhkom prostredí sa osvedčil aj nábytok z prútia, ktorý pôsobí rustikálne alebo kovový s nerezovou úpravou. Najlacnejšou voľbou je laminovaná drevotrieska ošetrená lesklým lakom. K najdrahším patrí nábytok z masívu z exotického dreva, ktoré bez problémov zvláda kolísanie teplôt i vlhkosti. K častej voľbe, ktorá v sebe snúbi kvalitu a priaznivú cenu patrí nábytok s fóliovou povrchovou úpravou. Pri kúpe si vždy všímajte precíznosť vyhotovenia, hrany a spoje. Musia byť perfektne ukončené, aby vlhkosť neprenikla dovnútra.

autor:  Radomir
2.7. 2022 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy