24.10. 2020 15:00

Pes v kuchyni: To sú hladné oči a maškrtný jazýček - čo s tým?

24.10. 15:00

Pes v kuchyni: To sú hladné oči a maškrtný jazýček - čo s tým?

Foto: archív

Stačí otvoriť salámu, syr a či chcete, alebo nie, pes bude okamžite pod vašimi nohami a svojím pohľadom žobroniť o kúsok jedla a veľa pozornosti. Niektoré kultúry používajú psov aj v rámci jedálneho lístka, ale našťastie, v našich zemepisných šírkach je štvornohý miláčik len verný pomocník kuchára.

Nehygienické? Ani náhodou!

Pre tých, čo nemajú doma psa, je trochu podozrivé prizvať ho k vareniu, ale na druhej strane každý psíčkar vie, že ak má doma psa, je jedno, či je v kuchyni, alebo obývačke, on je proste doma všade. Preto nie je vonkoncom na zahodenie, ak má svoj vlastný kuchynský priestor. Navyše všetci dobre vieme, že sliny psa majú zázračné účinky a tak pri správnej starostlivosti žiadne negatíva nehrozia, práve naopak. V domácnostiach so psom, ktorý sa voľne pohyboval aj v kuchyni, bolo menej alergikov.

Štvornohý miláčik je verný pomocník kuchára.
Štvornohý miláčik je verný pomocník kuchára.
Zdroj: archív

Nie ste sami

Varenie je dosť otupná činnosť, ak sa jej musíte venovať osamote. Práve s tým vie psík dokonale pomôcť. Nikto nebude tak nadšený, ak otvoríte bylinky, nepribehne po zaštrkotaní hrncami, pri nadvihnutí pokrievky. S hladným výrazom a rozkrúteným chvostom bude čakať, či sa mu niečo neujde. No a kúsok syra, piškóty, kuracích pŕs, za to vás vyoblizuje ešte pred obedom. Varenie v spoločnosti psa sa stáva veselým a dobrodružným zážitkom. Malá deka, pri sporáku, alebo vedľa linky sa psíkovi vždy hodí.

Ležovisko v kuchyni

Najmä v bytoch je ťažké nájsť priestor pre psíka v podobe vlastnej búdy a tak stanovište obvykle rieši pelech, alebo deka. No jedna malá, menej využívaná skrinka, prípadne časť interiéru kuchyne a nízka otvorená polička, stredový ostrovček, to všetko sú miesta, kde môže mať svoju„búdu" a hlavne bude vždy pri zdroji zaujímavých pachov a vôní, ktoré každý chlpáč miluje.

Štvornohý miláčik je verný pomocník kuchára.
Štvornohý miláčik je verný pomocník kuchára.
Zdroj: archív

Stolovanie s rodinou

Zrejme to najkrajšie, čo môžete pre psíka v kuchyni urobiť. Je to zviera, ktoré priam vyhľadáva kolektív a je pre neho odmenou, keď môže „stolovať" v prítomnosti svojich pánov. Nehovoríme o kŕmení pod stolom, ale o priestore na misku s vodou a potravou s výhľadom do jedálenskej časti kuchyne. Psík sa bude u vás cítiť skutočne doma a šťastný, ak mu umožníte stolovať s vami v kuchyni. Ako skutočnému členovi rodiny.

Zdroj: marcos
24.10. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44