8.4. 2020 21:00

Zápach v byte, ktorý stále nemizne? Možno smrdí vaše zvieratko!

8.4. 21:00

Zápach v byte, ktorý stále nemizne? Možno smrdí vaše zvieratko!

Foto: Shutterstock

Akú vôňu cítite, keď otvoríte dvere do svojej domácnosti? Cítiť v nej psíka alebo iné domáce zvieratko? Ak áno, dajte nepríjemným pachom okamžitú stopku!

Každý člen domácnosti so sebou niečo prináša, a nie vždy tento prínos či stopa musia byť pozitívne. Platí to hlavne pre zvieratká, ktoré svojimi pachmi zaplavia celú domácnosť. Samozrejme, aj tieto typické pachy je možno zvládnuť niekoľkými základnými pravidlami, tak aby to bolo príjemné vám i vášmu miláčikovi.

Psík môže byť občas dosť cítiť. Aj na tento problém však existuje viacero riešení.
Psík môže byť občas dosť cítiť. Aj na tento problém však existuje viacero riešení.
Zdroj: Shutterstock

Chce to pravidelnosť

Aj váš psík sa pri prechádzke rád hodí do každej mláky? Alebo do voňavej kôpky záhadných výkalov? Áno, čo si budeme hovoriť, psi to proste milujú. K tomu musíme prirátať typický pach ich srsti a pachy, ktoré vychádzajú z rôznych psích otvorov. Ak vám prekážajú, alebo sú príliš intenzívne, rozhodne by ste mali zmeniť starostlivosť o svoje zvieratko čo najskôr.

V prvom kroku je potrebné pravidelné umývanie zvieratka po každej prechádzke. Psík by mal zamieriť do sprchy, kde mu umyjete znečistené labky, po daždi aj všetky mokré a zablatené časti tela. Vždy nazrite aj pod chvostík, hlavne ak psík robil vonku veľkú potrebu.

Náš tip: Psík potrebuje tiež vždy čistý uterák. Jeho bielizeň a pomôcky perte oddelene od vašich, nemusíte vôbec používať parfumované pracie prostriedky, naopak, zvieratko môžu dráždiť a byť pre neho priveľmi intenzívne alebo dokonca môžu spúšťať alergie či kožné problémy.

autor:  Andrea
8.4. 2020 21:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44