19.4. 2020 6:00

Pes vs. vaša podlaha: Viete, akú si žiadajú jeho labky?

19.4. 6:00

Pes vs. vaša podlaha: Viete, akú si žiadajú jeho labky?

Milovníci psov dobre vedia, že ak raz do ich života pribudne štvornohý miláčik, všetko sa zmení. Prispôsobiť štvornohému chlpáčovi treba aj výber podlahy. Ide síce o domestifikované zviera, ale jeho domovom je stále príroda a niektoré povrchy pre jeho labky skrátka nebudú tie najlepšie.

Čistota

Pes patrí k veľmi čistotným živočíchom, ale črevné problémy, ochorenia neobídu žiadneho tvora a treba povedať, že často to na „toaletu" nestihne. Mať dom plný kobercov nie je pre život s chlpáčom ideálne. Vonkoncom nie, ak sa len učí na venčenie. Tak isto aj výmena srsti vie v dome s kobercami poriadne znepríjemniť život. Na koberce však úplne zabudnúť netreba.

Bambusové podlahy

Sú ideálne pre ľudí aj pre psa. Odolávajú škrabancom, vode a ani moč na nich nenechá fľaky. Jedinou nevýhodou je ich klzkosť, čo je aj negatívom inak obľúbených laminátových a plávajúcich podláh. Tu však prichádza na pomoc práve koberec. Malý behúň, alebo koberček v rohu miestnosti bude pre chlpáča skutočne rajom. Na klzkej podlahe zvyknú trpieť kĺby, ale práve možnosť vybehať sa medzi dvoma behúňmi, alebo na menšom koberci bude pre psíka zdravé aj hravé. Navyše na malý koberček, jeho obľúbený, určite nebude robiť mláčky.

Mať dom plný kobercov nie je pre život s chlpáčom ideálne.
Mať dom plný kobercov nie je pre život s chlpáčom ideálne.
Zdroj: archív

Dlažba

Je jednou z veľmi dobrých alternatív pre súžitoe človeka so psom. Dlaždice sú odolné voči pazúrikom, ide o prírodný materiál a pes v keramických povrchoch nájde aj zdroj pre dobrý odraz a poriadne sa vyjašenie. Ľahké udržiavanie čistoty je už len bonusom.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
19.4. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44