2.12. 2019 6:00

Ak ste niektorý z TÝCHTO domov videli na vlastné oči, totálne vám závidíme!

2.12. 2019 6:00

Ak ste niektorý z TÝCHTO domov videli na vlastné oči, totálne vám závidíme!

Foto: puo

Na svete sa nachádza veľa kurióznych domov, ktoré nás očaria nápadom. Nie všetci ich však máme možnosť vidieť na vlastné oči. Vybrali sme za vás tie najkrajšie z nich!

Ak cestujete po svete, určite ste už nejedenkrát natrafili na kuriózne stavby alebo domčeky, ktoré akoby boli vystrihnuté z rozprávky. Pozrite sa na tie najkrajšie.

podzemný dom
podzemný dom
Zdroj: puo

Inšpirácia v prírode

Väčšina architektov si berie inšpiráciu z prírody, ktorá dokáže vytvárať tie najkrajšie tvary. Vynikajúca klíma je v domoch, ktoré sú ukryté v prírode, takže ich zhora ani nevidieť. Ide o Terra Tecturu. Jedným z príkladov je aj komplex domov ukrytých v svahu a umiestnených okolo prírodného jazierka. Tí, ktorí tam bývajú sa hne´d ráno môžu ísť okúpať.

Domy na strome

Už nielen deti, ktorým šikovný oteckovia postavili v záhrade domček na strome, ale aj dospelí sa môžu tešiť z nádherného bývania v strede lesa a pozorovať okolitú prírodu z výšky. Domy na strome sú komplet vybavené a prežiť v nich čo len jeden deň musí byť úžasné!

dom na strome
dom na strome
Zdroj: dansmonarbre.com

Keď architekti uletia...

Fantázia nepozná hraníc a keď si ju architekti pustia naplno, vzniknú občas aj blíznivé diela. Napríklad taký dom v tvare topánky, slimáka či lastúry alebo krivé domy.  Našli sme dokonca aj domček z lega a kostol, do ktorého sa môžu dostať asi iba horolezci alebo z helikoptéry.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.12. 2019 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44