27.11. 2019 6:00

Najnovšie trendy v kúpeľni sú také úžasné, že vás z nej budú musieť ťahať!

27.11. 6:00

Najnovšie trendy v kúpeľni sú také úžasné, že vás z nej budú musieť ťahať!

Foto: Siko Kúpeľne

Náš deň sa v kúpeľni ráno začína, večer končí. A vôbec nepreháňame, ak povieme, že nové trendy sú také úžasné, že v nej budete chcieť stráviť úplne celý deň. Neveríte?

Kúpeľne už nie sú iba miestom na dennú hygienu a pranie, ale predovšetkým ako priestor na domáce wellness. Poznáte najnovšie trendy?

Údržba je fakt radosťou

Nároky na materiál sanity a nábytku v kúpeľni sa neustále zvyšujú. Okrem dreva vyhráva tvrdené sklo a lamináta t, ktorý môže byť lakovaný alebo potiahnutý špeciálnou fóliou. Ich údržba je fakt radosťou.

Žiadne prekážky

Bezbariérovosť sa dosahuje jednoduchými tvarmi a odbúraním všetkých bariér. Nové sprchové žľaby a vpusty do pár sekúnd odvodnenia mokrú časť kúpeľne bez sprchových kútov či vaničiek. Navyše, nepriťahujú na seba žiadnu pozornosť, na prvý pohľad si ich nikto ani nevšimne.

Drevené podlahy na stenách vyzerajú fantasticky!
Drevené podlahy na stenách vyzerajú fantasticky!
Zdroj: unsplash.com

Dokonale premyslené

Pri otvorení kúpeľňových skriniek sa aktivuje osvetlenie. Vnútri sú prakticky členené, vybavené modernými mechanizmami, praktickými doplnkami (magnetická lišta na kovové predmety, držiak na fén, elektrická zásuvka). A zamilujete sa do tichého a pomalé zatvárania dvierok.

Voda sa sfarbí podľa teploty

Centrálne osvetlenie, bodové svietidlá, svetlá či podsvietenie pri zrkadle dopĺňa relaxačné a slabšie nočné osvetlenie, ktoré sa umiestňuje v spodnej časti stien. Nadštandard predstavuje inteligentná elektronika, ktorá mení farbu osvetlenia ako i batérie vybavené farebnými svetlami, ktoré sa aktivujú pri pustení vody a zafarbia podľa jej teploty.

Čím jednoduchší tvar má sanita a nábytok v kúpeľni, tým ľahšie sa vám bude udržiavať.
Čím jednoduchší tvar má sanita a nábytok v kúpeľni, tým ľahšie sa vám bude udržiavať.
Zdroj: isifa

Máte chuť ich pohladkať

Stále väčšiu obľubu získavajú podlahy a obklady z dreva. Na trhu sú na dotyk príjemné drevené podlahy a obklady z exotických drevín ako napríklad merbau, iroko, wenge a iné. Z našich drevín je vhodný dub, céder, buk alebo javor. Môže sa dať pod ne aj elektrické vykurovanie.

Čím jednoduchší tvar má sanita a nábytok, tým ľahšia je údržba.
 


Nevídaný komfort

Špeciálne tvarované sedadlá s rýchloupínacím mechanizmom, ktorý umožňuje ich ľahké odmontovanie od misy, sú opatrené antibakteriálnou vrstvou odpudzujúcou nečistoty a vyhrievané! Pomalé sklápanie je samozrejmosťou. Novinkou je odvetrávanie v zadnej časti toaletnej misy či samosplachovanie.

Potešte svoju peňaženku

Batéria, rovnako ako sprchové či masážne hlavice sú energeticky úsporné. I keď počiatočná investícia je vyššia, oplatí sa zaobstarať si tie, ktoré umožňujú nastavenie nielen teploty, ale aj prietoku. Pomocou regulátora si môžete nastaviť presný počet litrov, ktorý pretečie batériou za určitý čas.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
27.11. 2019 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44