7.1. 2021 15:00

S horizontálnou sprchou sa vaša kúpeľňa zmení na wellness

7.1. 15:00

S horizontálnou sprchou sa vaša kúpeľňa zmení na wellness

Foto: dornbracht

Užívať si sprchu poležiačky? Áno, je to možné. Horizontálna sprcha je nezvyčajný typ sprchy, ktorá spája výhody sprchovania s pôžitkom z kúpeľa vo vani. Môžete si ju dopriať ráno, keď sa chcete naštartovať i večer, keď sa potrebujete uvoľniť po náročnom dni.

Dva v jednom

Vybavenie kúpeľne so sebou zväčša prináša dilemu: vaňa alebo sprcha? Horizontálna sprcha od dizajnérov spoločnosti Dornbracht predstavuje hybrid, ktorý odstráni nutnosť robiť kompromisy. Môžete si užívať očistnú sprchu aj dlhé čľapkanie vo vode v horizontálnej polohe. Tento typ sprchy síce vyžaduje veľkorysý priestor, odmenou však bude dokonalý relax. Sprchu tvorí horný panel, v ktorom sa nachádza šesť sprchových hlavíc a dolný panel, na ktorý si môžete ľahnúť alebo sadnúť a užívať si vodu.

Domáci masér

Vďaka rovnomerne rozmiestneným hlaviciam nad hlavou si užijete vodnú masáž ako od profesionála. Na ovládacom paneli si nastavíte teplotu, tlak a intenzitu vody, ktorá môže byť na jednotlivých hlaviciach rozdielna. Potrebujete premasírovať chrbát, šiju alebo svaly na nohách či celé telo? Nie je problém, stačí sa správne natočiť, a to všetko v pohodlnej ležiacej polohe. Nastavením rôzneho tlaku vody si môžete dopriať masáž rôznej intenzity, pričom miniete oproti hydromasážnej vani oveľa menej vody. 

Stačí si zvoliť intenzitu a teplotu vody a užívať si príjemnú masáž.
Stačí si zvoliť intenzitu a teplotu vody a užívať si príjemnú masáž.
Zdroj: dornbracht

Wellness pôžitok 

Sprchu ovládate pomocou elektronického zariadenia, ktorý už obsahuje tri prednastavené masážne programy. Vybrať si môžete masáž na posilnenie, nabudenie alebo upokojenie. Horizontálna sprcha vyzerá a aj je luxusná záležitosť, pretože panely sú vyrobené zo svetlého mramoru. Pôžitok zo sprchovania zvyšuje efektné podsvietenie. Niektoré spa zariadenia v zahraničí už takýto typ sprchy svojim klientom ponúkajú. Takže, ak nemáte miesto alebo financie na túto vychytávku, stačí ich vyhľadať a navštíviť.  

Benefity hydroterapie

Pravidelná cielená masáž prúdom vody má niekoľko benefitov, ktoré sa líšia či ide o studenú alebo teplú vodu. Studená voda naštartuje krvný obeh, teplá organizmu pomôže relaxovať. Prúd vody vám dokáže zlepšiť krvný a lymfatický obeh, uvoľní napätie v tkanivách, zmierni bolesť a upokojí nervový systém. Nasmerovaním trysiek na konkrétnu časť tela a striedaním teploty vody di môžete uľaviť od bolesti svalov a kĺbov, zmierniť celulitídu aj posilniť svoju imunitu. Zážitok zo sprchovania si môžete znásobiť pridaním farebnej svetelnej terapie a príjemnej arómy. 

autor:  Radomir
7.1. 2021 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44