10.4. 2020 15:00

Neprehliadnuteľná juka: Vaša zelená radosť do domu i záhrady

10.4. 2020 15:00

Neprehliadnuteľná juka: Vaša zelená radosť do domu i záhrady

Foto: instagram

Máte doma juku? Neveríme, že by ste tento zelený klenot mohli prehliadnuť. Jednoduchá starostlivosť a vždy zaručený dokonalý efekt - juka sa proste hodí každému!

Juka je sukulent, ktorý spraví dojem v každom interiéri, a je jedno, či máte malú obývačku alebo plánujete juky pestovať vo veľkom otvorenom priestore, hoci aj na chodbe či terase. Rastlinka samotná má svoj pôvod v severnej a strednej Amerike a má mnoho podôb. V domácich podmienkach sa pestuje približne dvadsať druhov.

Ozdobou juky sú jej bohaté zelené listy.
Ozdobou juky sú jej bohaté zelené listy.
Zdroj: instagram

Spravte z nej ozdobu!

Presne tak. Ak vás vždy sklamú krásne rozkvitnuté rastliny, juka vás bude tešiť neustále. Iste to poznáte. Prinesiete si z obchodu krásne sviežu a rozkvitnutú črepníkovú rastlinku, ktorá najneskôr do dvoch týždňov príde o všetky krásne kvety a neraz aj listy. Toto sa vám s jukou nestane. Jej ozdobou sú primárne krásne zelené listy, ktoré dodajú každému interiéru mnoho (jarnej) sviežosti.

Náš tip: Aktuálnym trendom sú florálne motívy na všetkom. Ak vás už omrzelo pozerať na listy monstery, bude juka tým správnym – živým tipom do interiéru. Starostlivosť o ňu zvládnu aj začiatočníci.

autor:  Andrea
10.4. 2020 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok