2.4. 2020 18:00

FOTO Stará stolička: 34 nápadov na redizajn, ktorý vás ohúri

2.4. 18:00

FOTO Stará stolička: 34 nápadov na redizajn, ktorý vás ohúri

Staré stoličky nevyhadzujte. Túto poučku nepočuť dnes len od staršej generácie, ktorá má bohatšie skúsenosti, ale aj od mladých ľudí, ktoré na takéto stoličky všemožne striehnu. Estetickým ideálom sa stal eklektický štýl, ktorý vnáša do interiérov príjemné vzrušenie.

Výsledok s veľkým efektom

Znovuoživenie starších stoličiek je v súčasnosti v móde viac ako inokedy. Ide o praktické riešenie, ako si finančne nenáročne vylepšiť priestor. Obnova stoličky nie je určená len pre šikovných majstrov, trúfnuť si môžu na ňu aj menej zručné typy. Detailné návody na ich úpravu nájdete na každom kroku dosť. Nemenej dôležitá je fantázia, ktorá vám naskočí pri riešení obnovy stoličky.

FOTO Stará stolička: 34 nápadov na redizajn, ktorý vás ohúri

Spred niekoľkých desaťročí

Ak ste nerozhodný typ a páči vám viacero motívov, máte dve možnosti. Buď si ho strategicky vyberiete podľa štýlu interiéru a charakteru miestnosti, alebo okrem jednej stoličky sa postaráte o výber ďalších. Obohatiť domácnosť o viacero kreatívnych stoličiek je, samozrejme, dovolené. Pre tento účel najlepšie poslúžia drevené stoličky vyrobené pred niekoľkými desaťročiami.

Keď jeden kus, tak výrazný

Medzi najzaužívanejšie postupy patrí namaľovanie tela stoličky výraznou farbou. Keďže ide o solitér, tak nech je jeho vizuálne stvárnenie v priestore neprehliadnuteľné. Na sedaciu časť obvykle príde dekoratívny florálny ornament. Facelift starších stoličiek môžete realizovať aj technikou dekupáže. Na stoličky môžete aplikovať mapy či komiksy. Nápadov je za plné vrece.

FOTO Stará stolička: 34 nápadov na redizajn, ktorý vás ohúri

Stane sa z redizajnu záľuba?

Po absolvovaní redizajnu stoličky sa možno tak nadchnete pre vec, že budete dávať novú tvár aj stoličkám vašim známym. Dobrý nápad a vkusný výsledok zanechá okolo seba pozitívny ohlas. Ani nebudete vedieť ani ako a svoje aktivity obohatíte o nový koníček. Nebojte sa pri výbere motívov stoličky prejaviť naplno svoju osobnosť. Vykľuje sa z vás romantik či experimentátor?

Vo fotogalérii nájdete ďalšie originálne ukážky, ako zmena vzhľadu môže skvele dopadnúť.

Zdroj: katarína
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.4. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44