14.1. 2019 16:45

Táto vec vám zaberá v byte priestor: Preč s ňou a získate kopec voľného miesta!

14.1. 16:45

Táto vec vám zaberá v byte priestor: Preč s ňou a získate kopec voľného miesta!

Sú veci, ktoré robíme či používame odnepamäti, a tak si automaticky myslíme, že sú správne. Veľakrát však ide len o mýtus, pretože existujú omnoho lepšie možnosti. Dnes vám o jednej takej povieme...

Táto vec vám zaberá v byte priestor: Preč s ňou a získate kopec voľného miesta!

Vymeňte klasické dvere za tie posuvné, a to nielen do kúpeľne, ale rovno v celom byte. Viete, koľko miesta by ste získali, keby vám každé dvere nezaberali z priestoru obrovské krídlo?

Ostatní práve čítajú: Ktorý kuchynský drez je vhodnejší: Jednoduchý či dvojitý? Poznáme odpoveď

Koľko dverí v domácnosti máte? Možno vás táto otázka prekvapila, ale dvere naozaj môžu spôsobovať problémy. Najmä vtedy, ak sa ich stretne niekoľko v jedinej miestnosti, napríklad v predsieni. Otvorené dvere prekážajú pri bezpečnom pohybe a spôsobujú vrásky pri zariaďovaní.

Uteráky preč tiež!
Uteráky preč tiež!

 

Najfrekventovanejšie dvere

Dvere do kúpeľne patria k najviac vyťaženým. Denne ich otvoríte a zatvoríte niekoľkokrát, navyše, z bezpečnostného hľadiska by sa mali otvárať smerom von. Keďže vo väčšine domácností nadväzuje kúpeľňa priamo na úzku chodbu, problém je na svete. Pri vstupe do kúpeľne musíte podvedome rátať s tým, že do niekoho narazíte. Riešenie je jasné - posuvné dvere.

Ostatní práve čítajú: Kuchynský ostrovček nie je zbytočnosť: Toto sú najväčšie výhody, ktoré vás presvedčia

Dva typy

Posuvné dvere sa môžu posúvať pred stenou alebo do stavebného puzdra v stene. Prvá možnosť je jednoduchšia, lebo nevyžaduje žiadne náročné stavebné úpravy. Dvere, ktoré sa posúvajú pred stenou, môžete inštalovať aj dodatočne, pri rekonštrukcii.

Táto vec vám zaberá v byte priestor: Preč s ňou a získate kopec voľného miesta!
Zdroj: The Washington Post

 

Dvere sa plynulo pohybujú vďaka vodiacim kolieskam umiestneným na podlahe a v „garniži" na stene. Predstenový posuvný mechanizmus zároveň plní dekoratívnu úlohu. Dverný otvor nepotrebuje zárubňu, no kvôli ochrane môžete stenu obložiť dreveným obkladom.

Ostatní práve čítajú: Týmto materiálom sa v kuchyni určite nevyhýbajte!

Rôzne štýly

Posuvné dvere sú jednokrídlové alebo dvojkrídlové. V závislosti od dispozície miestnosti si vyberte smer, ktorým sa budú posúvať - naľavo alebo napravo. Netradične otvárané dvere určite budú stredobodom pozornosti. Vzhľadom môžu pripomínať staré dvere do stodoly, ale ak vám rustikálny štýl nevyhovuje, zvoľte modernejšiu jednoduchú úpravu.

Ostatní práve čítajú: Vďaka týmto 5 veciam sa vám bude v kuchyni ľahšie variť

Biele lakované dvere sú istotou, no nebojte sa experimentovať s výraznejšími farbami, ktoré oživia každú kúpeľňu. Posuvné dvere môžu byť i celé zo skla. Keďže nič neskryjú, sú vhodnejšie do kúpeľne, ktorá susedí so spálňou.

Táto vec vám zaberá v byte priestor: Preč s ňou a získate kopec voľného miesta!

 

Pevne do ruky

Klasickú kľučku na posuvných dverách nehľadajte. Manipulujete s nimi prostredníctvom úchytiek, ktoré sú priamo vsadené do dverí. Stretnúť sa môžete s označením mušľa. Na výber sú rôzne tvary - okrúhle i hranaté. Okrem kovu si môžete zvoliť mušľu v drevenom vyhotovení, ktorá úplne splynie s drevenými dverami.

Ostatní práve čítajú: Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí

S týmto typom kovania vyzerajú posuvné dvere najelegantnejšie. Na posuvné dvere môžete namontovať i tradičnejšie úchytky alebo gombíky, ak chcete uspokojiť pocit pevne ich uchopiť do ruky.

Kým ich neuvidíte na vlastné oči, neprídete im na chuť. Preto šup do našej galérie!

Zdroj: radomír
14.1. 2019 16:45
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44