31.5. 2020 6:00

5 pravidiel, podľa ktorých zistíte, akú posteľ potrebujete práve vy

31.5. 6:00

5 pravidiel, podľa ktorých zistíte, akú posteľ potrebujete práve vy

Foto: archív NMH

Stará pravda tvrdí, že ako si usteliete, tak budete spať. Lenže ešte pred tým všetkým je potrebné absolvovať výber vhodnej postele. Pretože aj s tými najlepšími perinami na zlej posteli nebudete mať dostatok pohodlia na sladké sny a dlhé noci.

Ide o veľkosť

Táto téma je v spálni často diskutovanou a mať správnu veľkosť je skrátka základom uspokojivých nocí. Čo sa postele týka, ideálnu veľkosť určíte jednoduchým vzorcom - k výške človeka pripočítajte minimálne 25 centimetrov. Samozrejme, ak ide o manželskú posteľ, berie sa za mieru ten vyšší z dvojice. Na toto je potrebné myslieť aj pri posteli bez čela, ale ešte viac, ak je posteľ ohraničená z oboch strán.

Myslite na budúcnosť

Spálňa je to miesto, kde si veľa párov naplánuje budúcnosť s deťmi a tá so sebou prináša aj zvýšené požiadavky na priestor. Preto ak plánujete ostať ako dvojica, môžete voliť aj posteľ nízku alebo bez odkladacieho priestoru. No pragmatici siahnu práve po posteli s úložným priestorom. Ak máte izbu menších rozmerov, hodí sa vyklápací systém. Vďaka nemu dostanete prakticky pod posteľou jednu veľkú skriňu, do ktorej toho vtesnáte skutočne dosť. Od topánok na zimu cez kabelky až po všetky tie veci, ktoré máte v kategórii, že sa vám raz zídu.

Posteľ by mala byť nielen efektná, ale najmä praktická.
Posteľ by mala byť nielen efektná, ale najmä praktická.
Zdroj: archív NMH

Čelo

Nie je len okrasnou záležitosťou. Je veľmi dôležité, aby plnilo aj praktickú úlohu. Napríklad práve o čelo si opriete hlavu pri čítaní knihy alebo si naň ukotvíte aj osvetlenie na čítanie. Voľte si čelo prakticky, nielen esteticky. Aj v závislosti od toho, čo máte v posteli radi. Len pokojný spánok alebo si chcete dopriať aj hry s povrazmi a putami? Čelo postele bude v tomto hrať dôležitú úlohu.

Zdroj: marcos
31.5. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44