7.10. 2020 9:00

Zaujímavosť u Williama a Kate: Bývajú vo veľkom štýle, a tak majú aj...

7.10. 9:00

Zaujímavosť u Williama a Kate: Bývajú vo veľkom štýle, a tak majú aj...

Foto: Profimedia

Je zrejmé, že bývanie budúceho panovníka krajiny nebude nič obyčajné. Princ William so svojou rodinou žijú v apartmáne v Kensingtonskom paláci, ale naozaj tušíte, čo všetko sa tam skrýva?

Hoci označenie "apartmán" evokuje veľký byt, táto predstava je mylná. V prípade paláca, kde žijú vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea, ide o polovicu jedného z krídiel sídla. Rozprestiera až na štyroch poschodiach a ide o obrovský kus bývania. Rodina má k dispozícii 20 izieb, päť miestností na recepcie, niekoľko kúpeľní, prechodné šatníky, domácu škôlku a ďalej aj telocvičňu, práčovňu, úschovňu batožiny a izby pre zamestnancov.

Jedna z expertiek na kráľovskú rodinu to opísala ako kúsok vidieka priamo v Londýne. William a Kate totiž majú aj veľké záhrady, kde v prípade dobrého počasia trávia veľa času. Apartmány, ako znie oficiálny názorv teraosvých domov v Kensingtonskom paláci, stoja okolo troch nádvorí a hoci sú naoko spojené, všetky sú samostatnými bývaniami. Rodina budúceho kráľa býva v apartmáne 1A.

Princ William a Kate Middleton v oficiálnej obývačke svojho domu.
Princ William a Kate Middleton v oficiálnej obývačke svojho domu.
Zdroj: Hellomagazine

Nakoľko bývanie je naozaj priestranné, súčasťou domu je aj výťah. Slúži na rýchlejší pohyb medzi jednotlivými poschodiami a využíva ho nielen William, jeho manželka či deti, ale, samozrejme, aj zamestnanci. Tých je okolo budúceho panovníka množstvo, a tak treba mať všetko zorganizované - aj rozsiahle priestory, ktoré sú domovom i oficiálnym sídlom zároveň. Rodina zároveň vlastný vidiecky dom, v ktorom strávili karanténu. Kúsok z nehu ukázali aj vo videu.

Viac zo súkromia populárneho páru nájdete v galérii.

autor:  Gabi
7.10. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44