19.6. 2020 9:00

Bývanie princa Charlesa a Camilly: Pre niekoho honosné, pre iného obstarožné

19.6. 2020 9:00

Bývanie princa Charlesa a Camilly: Pre niekoho honosné, pre iného obstarožné

Foto: Getty Images

Následník britského trónu, princ Charles, sa po pandémii koronavírusu vrátil späť do Londýna. Kým ostatné tri mesiace strávil s manželkou v izolácii v Škótsku, už sú v svojom oficiálnom sídle. Ich domovom je Clarence House, teda palác, ktorý si v roku 2003 dali výrazne zrekonštruovať.

Pôvodne išlo o sídlo kráľovnej matky, dnes v ňom býva Charles s manželkou Camillou. Presťahovali sa tam po rekonštrukcii v hodnote 6,5 milióna libier, ktorá v tom čase poriadne ležala Britom v žalúdku. Prečo? Lebo väčšina sumy išla z ich daňových poplatkov a výsledok prác vraj nebol vôbec taký úžasný. Množstvo izieb ostalo v štýle kráľovnej matky - Charles v tom vidí kus histórie a odkaz smerom k rodine, mnohí kritici rodiny hovoria o obstarožnom bývaní, ktoré si investované peniaze nezaslúžilo.

Ako to teda v Clarence House vyzerá? Priestranné izby, vysoké stropy, koberce, obrazy, sochy, čalúnený nábytok, stojace lampy, fotky... V každej oficiálne zverejnenej miestnosti je to pomerne preplnené a vzormi sa nešetrilo. Pán domáci je však spokojný, rovnako aj manželka Camilla, ktorá sa vo veľkej miere na rekonštrukcii podieľala. Svoje bývanie hodnotia ako historické s prvkom modernej doby.

Princ Charles s manželkou Camillou bývajú v Clarence House.
Princ Charles s manželkou Camillou bývajú v Clarence House.
Zdroj: Getty Images

Nahliadnite do niektorých izieb, chodieb či jedálne. Čo vravíte na tento kráľovský luxus? Viac uvidíte v galérii.

autor:  Gabi
19.6. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok