3.6. 2020 9:00

Princezná Diana si zariaďovala bývanie sama: Pamätáte si na jej vkus?

3.6. 9:00

Princezná Diana si zariaďovala bývanie sama: Pamätáte si na jej vkus?

Foto: Getty images

O princeznej Diane sa aj po rokoch hovorí ako o módnej ikone svojej doby. Mala štýl a nebála sa nových vecí, čo sa koniec koncov odrážalo aj u nej doma. Málokto vie, že spoločné bývanie po svadbe zariaďovala sama a prispôsobila ho svojmu vkusu amatérskej dizajnérky.

Diana Spencer sa ako 20-ročná vydala za britského princa, čo so sebou nieslo aj zdedené bývanie. S princom Charlesom dostali apartmány číslo 8 a 9 v Kensingtonskom paláci, čo zahŕňalo celé tri poschodia. Mladá nevesta si zavolala na pomoc profi dizajnéra Dudleyho Poplaka a spoločne premenili jej predstavy o domove na realitu.

Diana podľa zdrojov považovala pôvodné zariadenie priestranných bytov za chladné a málo rodinné. Zároveň však chcela zachovať nádych 17. storočia, ktorý z nich sálal, a tak sa vybrala cestou moderného vzhľadu na tradičných dekoráciách.

Princezná Diana žila len pre svojich synov Williama (vľavo) a Harryho.
Princezná Diana žila len pre svojich synov Williama (vľavo) a Harryho.
Zdroj: Getty Images

Reprezentatívne miestnosti nechala vymaľovať svetložltou farbou, v pracovni zvolila vzorovanú tapetu a detskú izbu ponechala svetlú. Drobné vzory sa však objavovali vo viacerých miestnostiach - napríklad deťom vybrala pod nohy koberec s jahodami.  Rodinným prvkom, ktorý Diana dnu vniesla, bolo množstvo fotografií, čo je dnes možno vidieť aj v domácnotosti Williama a Kate.

Špecifikom Dianinho bývania bola náklonnosť k nápadným detailom. Výrazné oranžové kreslo, sedačka v ružovej farbe alebo tapiséria zavesená na stene sú príkladmi, že nešla s davom a držala sa svojho vkusu. V Kensingtonskom paláci si vytvorila rodinnú pohodu, hoci šťastie jej nepriniesla. Viac z bývania bývalej britskej princeznej môžete vidieť v galérii článku.

autor:  Gabi
3.6. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44