21.3. 2020 9:00

Protiklad k rušnému životu: Dom, ktorý vám učaruje svojou atmosférou

21.3. 9:00

Protiklad k rušnému životu: Dom, ktorý vám učaruje svojou atmosférou

Foto: Robo Hubač

Dom, ktorý sme navštívili, je nápadný svojou nenápadnosťou. Jeho dizajn sa jednoducho nedal prehliadnuť – na prvý pohľad vytvára dojem farmárskeho objektu, ktorý je akýmsi protikladom k rušnému životu.

„Prechádzky po nádhernom okolí a bývanie v rodinnom dome sa nedajú porovnať s bývaním v podkrovnom byte, v ktorom sme bývali s troma deťmi pred odchodom do zahraničia,“ povedala nám s úsmevom Elenka, ktorá sa počas zariaďovania mohla
naplno realizovať, pretože  interiérový dizajn je jej vášňou a, navyše, manžel jej v tom úplne dôveroval.

S ohľadom na prírodu

Hlavným materiálom v celom dome je drevo, ktoré opticky spája budovu s okolím a minimalizuje negatívny vplyv na životné prostredie. Z drevených obkladov vytvorili fasádu a z prefabrikovaných drevených panelov, vďaka ktorým bola výstavba pomerne rýchla, je zasa konštrukcia domu.

Celé vnútorné zariadenie domu je obrazom životného názoru tých, ktorí v ňom žijú.
Celé vnútorné zariadenie domu je obrazom životného názoru tých, ktorí v ňom žijú.
Zdroj: Robo Hubač

Bývanie bez hraníc

„Výhodou tejto stavby je dosiahnutie dobrých tepelnoizolačných vlastností domu,“ tvrdí Jozef, ktorý oceňuje aj to, že takýto štýl bývania spája vonkajšie a vnútorné obytné priestory, čím sa dosiahla väčšia priestrannosť a voľnosť na život.

Nebolo to také ľahké

Exteriér domu aj dispozícia interiéru majú obdĺžnikový pôdorys. Žiadne zbytočné „príkrasy“ a iné ako pravé uhly tu nenájdete. Iba zámerne zvolené jednoduché tvary. Dokonca materiály vybrali a upravili tak, aby vyžadovali čo najmenšiu pozornosť a čo najjednoduchšiu údržbu.

autor:  Daniela Mýtna
21.3. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44