20.3. 2020 9:00

Prikrývka na posteľ: Tajný tromf, ktorý v spálni vyčaruje luxusný vzhľad

20.3. 9:00

Prikrývka na posteľ: Tajný tromf, ktorý v spálni vyčaruje luxusný vzhľad

Foto: pexels.com

Používali ju naše staré mamy, nájdete ju v luxusných hoteloch, v niektorých domácnostiach ju majú dodnes… Čo je to? Prikrývka na posteľ. Možno ste sa stretli s výrazom "prehoz", no ide o čechizmus.

Prikrývka posteli pristane

Spálňa je miestnosťou prioritne určenou na spánok a návštevy do nej často nevodíme. V žiadnom prípade to neznamená, že má byť zanedbanou Popoluškou. Naopak, pre plnohodnotný oddych je príjemné prostredie dôležité. Aj preto spálňu krášlia a zútulňujú rôzne dekorácie a textílie. Jedným z doplnkov, ktoré nesmú v modernej a luxusnej spálni chýbať, je prikrývka na posteľ.

Prikrývka na posteli harmonizuje s farbou koberca
Prikrývka na posteli harmonizuje s farbou koberca
Zdroj: pexels.com

Pre každého podľa vkusu

Vďaka ponuke farieb, potlačí, materiálov a vzorov prikrývku ľahko prispôsobíte k svojej spálni a posteli. Jednofarebné, kvetinové, v štýle „patchwork“, s potlačou alebo s reliéfnym povrchom. Pre nerozhodných sú pripravené obojstranné prikrývky. Z materiálov môžete siahnuť po bavlne, ľane, saténe, zamate, kožušine, ale trendom sú i tkané, pletené a háčkované prikrývky so strapcami.  Prikrývky sú dostupné v jedno, dvoj i trojvrstvovej úprave a v rôznych rozmeroch. Prikrývka by mala presahovať lôžko o 10 cm. Čím väčší bude presah, tým štýlovejšie bude posteľ pôsobiť. Romantické prikrývky môžu siahať až po zem. K prikrývkam si môžete kúpiť vankúše s rovnakým dizajnom.

Aké má výhody?

Okrem dizajnovej stránky robí prikrývka v spálni niekoľkonásobnú službu. Nemusíte kupovať rovnaké sady posteľných obliečok, pretože prikrývka posteľ zjednotí. Nemusíte posteľ prácne zastlať, prikrývka ukryje nedokonalosti. Ochráni posteľ pred prachom, ktorý sa víri v miestnosti. Na takto upravenej posteli môžete relaxovať, čítať knihu či pozerať film bez toho, aby ste museli vkĺznuť pod perinu. A nemusíte sa báť pri tom ani maškrtiť, lebo z prikrývky omrvinky jednoducho zmetiete. Prikrývku na posteľ môžete v lete používať namiesto paplóna. A môže aj maskovať úložné priestory pod posteľou.

autor:  Radomír
20.3. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44