19.3. 2020 21:00

Ekologické jarné upratovanie: Je správny čas na očistu vášho bývania

19.3. 21:00

Ekologické jarné upratovanie: Je správny čas na očistu vášho bývania

Foto: unsplash.com

Čím viac vonku svieti slniečko, tým je jasnejšie, že aj vaša domácnosť si zaslúži dôkladné upratovanie, nech privítate jar s poriadkom v domácnosti. Tento raz to však skúste čo najekologickejšie – nebude to až tak zložité!

Siahnuť po ekologickejších náhradách bežných čistiacich prostriedkov má mnoho výhod. Vaša domácnosť nebude pri a po upratovaní natoľko zamorená rôznymi chemikáliami, zároveň dokážete výrazne ušetriť a mnohé z ekologických prostriedkov máte na dosah ruky. Dobrým pocitom bude aj to, že ide o mnohostranne šetrné upratovanie.

Je najvyšší čas spraviť v domácnosti riadne jarné upratovanie. Samozrejme, myslite pri tom EKO!
Je najvyšší čas spraviť v domácnosti riadne jarné upratovanie. Samozrejme, myslite pri tom EKO!
Zdroj: unsplash.com

Vyhrňme si rukávy

Mnohé z pomôcok, ktoré sa v minulosti bežne používali na upratovanie, dnes už pomaly upadli do zabudnutia Kedy ste naposledy riadne pozametali? A zvyknete ešte používať prachovky? Upratovanie sa do značnej miery v posledných rokoch zmenilo a neraz sa spoliehame na chytré spotrebiče. Keď sa však pokazia, vybijú či ich práve nemáme po ruke, pustime sa do upratovania klasickým spôsobom.

Vyrobte a zakúpte si šikovné handry na upratovanie. Niektoré materiály v domácnosti nenájdete, sú však mimoriadne užitočné, napríklad tzv. švédska utierka. Naopak, zo starého bavlneného oblečenia či vyradených uterákov a látkových utierok môžete mať nekonečný rad praktických handier na najrôznejšie utieranie a čistenie. Ak máte šijací stroj, môžete ich rozstrihať a obšiť podľa potreby.

autor:  Andrea
19.3. 2020 21:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44