17.12. 2019 9:00

Toto sú žhavé spálňové trendy pre rok 2020 a môžete ich mať aj vy!

17.12. 2019 9:00

Toto sú žhavé spálňové trendy pre rok 2020 a môžete ich mať aj vy!

Foto: unsplash.com

Spálňa je intímna miestnosť, ktorú vidia len jej majitelia. Jej zariadenie preto závisí najmä od osobného vkusu, ale nezabúdajú na ňu ani interiéroví dizajnéri. Na veľtrhu Salone del Mobile v Miláne predstavili niekoľko trendov pre rok 2020, ktoré ľahko začleníte aj do svojej spálne.

Mäkké a prírodné materiály

Spálňa je miesto na oddych a elimináciu stresu. A spôsob, akým je zariadená to dokáže výrazne ovplyvniť. Materiály použité na jej vybavenie a dekoráciu zohrávajú kľúčovú úlohu, aby z nej bolo príjemné a harmonické prostredie. V spálni predsa strávime až tretinu života. V nasledujúcom roku pozornosť zamerajte na prírodné materiály, ktoré sú nielen estetické, ale príjemné na dotyk – zamat, bavlna, vlna, koža... V spálni majú široké uplatnenie v podobe čalúneného čela postele, závesov alebo kobercov.

Tlmené osvetlenie podporí príjemnú atmosféru
Tlmené osvetlenie podporí príjemnú atmosféru
Zdroj: Ikea

Tapeta

Veľký návrat zažíva tapeta a dôvodom nie je len jej dekoratívna príťažlivosť. Správne zvolená tapeta pridá miestnosti útulnosť a hĺbku. Ideálne je použiť ju na čelnej stene. Výber vzorov a druhov tapiet je široký. Najčastejšie ide o geometrické, florálne motívy, fototapety a tapety imitujúce iné materiály (kov, tehla, betón, omietka).

Multifunkčné a modulárne

Pokračovanie na 2. strane.

autor:  Radomír
17.12. 2019 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy