2.5. 2019 11:25

Spíte v spálni dvaja? Pre večnú harmóniu dodržujte toto 1 pravidlo

2.5. 11:25

Spíte v spálni dvaja? Pre večnú harmóniu dodržujte toto 1 pravidlo

Foto: archív

Spálňa je dôležité miesto, a to ako sa vyspíte, má výrazný vplyv na vaše rozhodnutia počas celého dňa. Ako si v nej vytvoriť harmóniu?

Spálňa je podľa Feng šuej jedna z najdôležitejších miestností v našich obydliach. A najdôležitejšie pravidlo, ktoré v nej musíte dodržiavať, znie: PÁRUJTE.

Prečítajte si aj: 5 praktických trikov ako zväčšiť malú kuchyňu​

Po bokoch postele umiestnite nočné stolíky alebo malé skrinky. Nočné stolíky či skrinky by mali byť vždy dve a mali by byť umiestnené symetricky. To isté platí aj v prípade obrazov. Ak máte v spálni obraz, zaobstarajte mu druhý. Toto pravidlo je dôležité najmä vtedy, keď žijete v spálni dvaja, aby boli všetky okrasné predmety vo dvojici. 

Spíte v spálni dvaja? Pre večnú harmóniu dodržujte toto 1 pravidlo

Nočný stolík nie je len kus nábytku. Nepodceňujte jeho výber!Malý, no nenahraditeľný. Nočný stolík jednoducho patrí k posteli a k spálni. Vyberte si taký, ktorý sa k vám bude hodiť a zároveň bude ladiť so spálňou.

Prečítajte si aj: Televízor musíte mať, aj keď ho nepozeráte: Budete prekvapení prečo​

Jednoduchá klasika

Pri jednoduchom dizajne spálne nič nepokazíte klasickým nočným stolíkom vyrobeným či už z dreva, alebo z plastu. Štandardný štýl nočného stolíka doplňujú jedna alebo dve menšie zásuvky na hornej strane, do ktorých si môžete odložiť osobné predmety, zásuvky môžu byť nahradené policami.

Prečítajte si aj: Architekti vybrali farby, ktoré musia byť v roku 2019 na stenách: Súhlasíte s nimi?​

Nočný stolík nemusí byť vôbec veľký, dajte ale pozor, aby nebol príliš malý. Potrebujete dostatok priestoru na to, aby sa naň vošla malá stolová lampa a možno kniha či telefón, takže naozaj nepotrebujete príliš veľkú plochu!

Spíte v spálni dvaja? Pre večnú harmóniu dodržujte toto 1 pravidlo

Pre milovníkov vintage

Ak ste milovníci vintage štýlu a aj vaša spálňa je zariadená podobne, neváhajte a siahnite po kúsku, ktorý bude vo vašej spálni ozajstným šperkom. Ak chcete niečo skutočne originálne, vyrobte si vlastný nočný stolík zo starého nábytku.

Prečítajte si aj: Myslíte si, že sú moderné minimalistické novostavby? Omyl, teraz fičí TOTO​

V takomto prípade si môžete byť istí, že nik iný nič podobné vo svojej spálni mať nebude. Vintage stolík sa ale hodí aj do moderne zariadenej spálne, je však dôležité, vybrať správny kus a samozrejme správne ho zakomponovať, pretože vaša izby by nemala vyzerať prvoplánovo.

Prečítajte si aj: Pár posadnutý cestovaním si zariadil svoj dom takto: Inšpirujete sa?​

Moderné línie

Čisté línie nočných stolíkov sú IN už pár rokov. V spálni môže moderný nočný stolík urobiť skutočne veľa. Správne zvolený nočný stolík môže úplne zmeniť vzhľad miestnosti. Ak rozmýšľate nad moderným kúskom, držte sa myšlienky, že menej je viac.

Spíte v spálni dvaja? Pre večnú harmóniu dodržujte toto 1 pravidlo

Aj líniovo jednoduchý stolík môže byť tým pravým moderným kúskom pre vašu spálňu. V materiáloch prevláda najčastejšie drevo, kov alebo plast v spojení s kovovými akcentmi alebo s čistým sklom.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, aké rôzne nočné stolíky môžete vo svojej spálni mať. Odviažte sa!

2.5. 2019 11:25
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44