7.2. 2020 9:00

To musíte vidieť: Byt s rozlohou len 40 m² zariadili lepšie ako veľké vily!

7.2. 9:00

To musíte vidieť: Byt s rozlohou len 40 m² zariadili lepšie ako veľké vily!

Foto: Rafał Lipski

Mladý právnik Raphael sa rozhodol žiť v časti Varšavy, v ktorej naplno pulzuje spoločenský život. Priestranný byt chcel v elegantnom štýle so štipkou fantázie a stredomorskou náladou, aby mu pripomínal rodný Madrid.

Požiadavku Raphaela skvele zvládla dizajnérka Anna Koszela, ktorá plochu stoštyridsať štvorcových metrov s obývačkou čiastočne spojenou s kuchyňou, so spálňou, s dvomi pracovňami, so spálňou a dvomi kúpeľňami premenila na energický a svieži byt. Sila interiéru šitého na mieru je v netradičnej kombinácii farieb s rozdielnou teplotou a sýtosťou.

Anna sa postarala aj o tie najmenšie detaily vrátane dekoratívneho skla či izbových rastlín. „Raphael je poklad, pozorne vnímal naše návrhy, k nim pridal svoje nápady, ktoré dokonale ladili s tými našimi,“ pochvaľuje si Anna spoluprácu s Raphaelom. Jedným z nich bola aj knižnica v obývačke s posuvnými panelmi, ktoré podľa potreby odhaľujú televízor, audio zariadenie alebo knihy.

Plný slnka a umenia

Množstvo denného svetla a farby vytvárajú v centrálnej časti bytu priateľskú a umeleckú atmosféru. Najmä v rannom slnečnom svetle vystúpia energické farby – kobaltová modrá a slnečnicová žltá, ktoré sa objavujú na nábytku dekoráciách aj abstraktných obrazoch. Tieto silno a výrazne pôsobiace farby dopĺňa čierna, sivá a medená.

Dubové parkety dávajú
bytu nadčasový charakter
a dobre sa pri nich
prezentuje nábytok
a doplnky v energických
farbách, mnohé vyrobené
špeciálne pre tento interiér.
Dubové parkety dávajú bytu nadčasový charakter a dobre sa pri nich prezentuje nábytok a doplnky v energických farbách, mnohé vyrobené špeciálne pre tento interiér.
Zdroj: Rafał Lipski

 

 

O niečo neskôr sa slnko presunie do pracovne a šatníka, ktorý je súčasťou spálne. Navečer okno situované na sever poskytuje rozptýlené svetlo druhej pracovni, kde sa Raphael zdržiava častejšie. V modernom interiéri nadväzuje na tradíciu krásna dubová podlaha kladená vo vzore rybej kosti. Na pohode priateľského interiéru sa podieľajú aj svietidlá. Pokračovanie na 2. strane.

Celú premenu si pozrite v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
7.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44