6.2. 2020 12:00

Takto vyzerajú 3 nadčasové kuchyne, ktoré budú trendy aj o 500 rokov

6.2. 12:00

Takto vyzerajú 3 nadčasové kuchyne, ktoré budú trendy aj o 500 rokov

Interiérový dizajn sa neustále mení a platí to i v kuchyni. Praktickejšie je ale zariadiť ju tak, aby ste nemuseli každých pár rokov vymieňať linku alebo obklady. Inšpirujte sa tromi skvelými trendmi, ktoré prežili skúšku časom a nestratili pritom na kráse.

Škandinávsky vietor

Štýl a funkčnosť sú základnými menovateľmi škandinávskeho štýlu. Jednoduchý nábytok, striedma farebnosť a prírodné materiály nikdy nevyjdú z módy. Typickou farbou je biela, ktorá rozjasní steny, ale často sa vyskytuje na linke, ktorú dopĺňa drevená alebo kamenná pracovná doska.

Monochromatickú farebnosť osvieži akcent výraznejšej farby. Pre vytvorenie útulného pocitu nesmie chýbať drevo a štýlové svietidlá. V škandinávskej kuchyni zbytočnosti nemajú miesto, najkrajšou dekoráciou je zeleň a obrazy s prírodným motívom.

Klasická elegancia

Klasický dizajn je ďalšou výbornou voľbou, ak túžite po nadčasovej kuchyni. Staviť môžete na jednoduchú formu, v ktorej prevažujú striedme a jasné línie alebo rustikálnejšiu, ktorá obsahuje viac detailov, lesklých doplnkov a dekorácií. Pre klasickú kuchyňu je typická vysoká kvalita vyhotovenia, drevený nábytok, vstavané spotrebiče.

Takto vyzerajú 3 nadčasové kuchyne, ktoré budú trendy aj o 500 rokov
Zdroj: ahtate.ru

 

Vystačí si len s dvoma - troma farbami. Zvyčajne v nej nechýba kuchynský ostrov, no nie na úkor voľného priestoru. Farebnosť stien sa nesie v teplých odtieňoch, podlaha je drevená alebo keramická. Elegantný ráz kuchyni dávajú mosadzné prvky v podobe lámp, kovania na linke a úchytiek.

Triezvy minimalizmus

Minimalistická kuchyňa môže pôsobiť chladne a sterilne čisto, no práve vďaka tomu prežije roky. Charakterizuje ju funkčnosť a praktickosť. Kombinuje drevo s hliníkom, s antikorom, sklom a umelým kameňom. Veľký dôraz stojí na kvalitných spotrebičoch a dôkladnom prepracovaní detailov linky - kovanie, bezškárová pracovná plocha, dômyselné úložné priestory. Pokračovanie na 2. strane.

Nadčasové kuchyne sme vám uložili do galérie. Inšpirujte sa!

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
6.2. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44