6.2. 2020 9:00

Ako úspešne zariadiť byt na prenájom (a ešte pri tom ušetriť)?

6.2. 9:00

Ako úspešne zariadiť byt na prenájom (a ešte pri tom ušetriť)?

Foto: getty images

Každý kto aspoň raz musel premýšľať nad tým, že by prenajal svoje priestory, stál aj pred dilemou, ako ich zariadiť prakticky, lacno a zároveň dostatočne atraktívne, aby prilákal spoľahlivých a platiacich nájomníkov. Ako to teda celé úspešne zvládnuť?

Na prvý pohľad to nebude až také zložité. Je jasné, že nechcete investovať do zariadenia bytu či domu, ktorý budete prenajímať, celý majetok. Na druhú stranu by ste však mali vložiť do úpravy tohto priestoru čo najviac energie a aj inovácie. Pridajte aj štipku vkusu, oplatí sa vám to.

Priestory na prenájom rozhodne nezapracte priveľmi.
Priestory na prenájom rozhodne nezapracte priveľmi.
Zdroj: Vostok, getty images

Čím vyzerá priestor vizuálne atraktívnejšie, tým viac záujemcov priláka a zároveň prenajímateľovi umožní vypýtať si viac na nájomnom. Tento cieľ nemusíte dosiahnuť za každú cenu len vysokými investíciami. Niektoré veci by ste však nemali opomenúť.

Aspoň základné zariadenie

Pre ľudí, ktorí sa sťahujú do vášho mesta či jeho okolia z väčšej diaľky je výhodou ak nájdu plne zariadený byt. Postačí aj základný nábytok a zariadenie. Takýto byt môžete prenajímať krátkodobo, napríklad cez viaceré aplikácie slúžiace či už turistom alebo ľudom na služobných cestách  alebo aj dlhodobo na bývanie pre študentov, mladé páry i celé rodiny.

Čo funguje?

Vizuálne čistý priestor, nepodceňujte teda výber vhodných farieb do interiéru. Ak sa chystáte maľovať, pokojne siahnite po úplne svetlých farbách od bielej až po odtiene krémovej alebo šedej. Dajú sa ľahko premaľovať a budú ladiť  každým štýlom či doplnkom v miestnosti. Do priestoru môžete tiež vniesť pomerne neutrálnu modrú, hnedú alebo svetlú šedú. Hodí sa k nim rôzny typ nábytku od úplnej bielej klasiky až po drevený masív či kovový minimalizmus. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa štýlovým zariadením v našej galérii.

Nájomníci budú potrebovať základné veci ako pohodlné spanie a dostatok odkladacieho priestoru.
Nájomníci budú potrebovať základné veci ako pohodlné spanie a dostatok odkladacieho priestoru.
Zdroj: Bulgac, getty images
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
6.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44