15.1. 2020 15:00

Drevo v kúpeľni je podceňované, odteraz ho však budete milovať

15.1. 15:00

Drevo v kúpeľni je podceňované, odteraz ho však budete milovať

Foto: tulcarion, getty images

Máte vo svojej kúpeľni drevo? Nie, nemyslíme jeho imitácie a povrchy so vzhľadom dreva. Tentoraz ide o skutočné drevené prvky, podlahy či obklady v drevenom prevedení. Ich čaro je totiž nenahraditeľné. Zakomponovaním dreva do kúpeľne získate omnoho viac!

Tradičným materiálom našich panelákových a neraz aj domových kúpeľní sú už dlhé roky jednoznačne kachličky doplnené viacerými „studenými“ materiálmi. Vžila sa domnienka, že sa v ich prípade jedná o jednoduché udržiavanie, pričom tieto povrchy majú byť zárukou hygienickej čistoty.

Kombinovanie prírodných materiálov pomôže vytvoriť príjemnú a uvoľňujúcu atmosféru.
Kombinovanie prírodných materiálov pomôže vytvoriť príjemnú a uvoľňujúcu atmosféru.
Zdroj: tulcarion, getty images

Pravda o dreve

Napriek našej nedôvere voči drevu v domácich kúpeľniach, ide o materiál pre túto miestnosť doslova stvorený. S obľubou ho nájdete prakticky v každom wellnesse, o saunách ani nehovoriac. Práve drevo v spojení s vodným živlom vytvára príjemné, pokojné prostredie plné relaxu, po ktorom pri kúpaní túžime.

Drevo je totiž svojou povahou, farebnosťou, štruktúrou i teplom, ktoré vyžaruje  ideálnym materiálom pre každú kúpeľňu. Stačí si správne vybrať. Ťahá vás to za exotickými dizajnami? Áno, exotické druhy driev sú pevnejšie, cenovo však aj náročnejšie, navyše do našich domácností putujú z veľkých diaľok. Ak zariaďujete svoju domácnosť s ohľadom na ekológiu, zohľadnite aj emisnú stopu, ktorú táto dlhá cesta vytvára.

Drevené prvky môžete rôzne kombinovať a dopĺňať.
Drevené prvky môžete rôzne kombinovať a dopĺňať.
Zdroj: Jacek Kadaj, getty images

Naopak tuzemské druhy drevín sú z ekologického hľadiska prijateľnejšie a rozhodne nesklamú. Drevo totiž komunikuje so všetkými zmyslami – pohladí zrak, pôsobí príjemne na dotyk, vytvorí dojem uvoľňujúceho tepla a dokonca nádherne vonia, predovšetkým v prípade ihličnatých stromov, keď do vzduchu uvoľňuje éterické látky. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa v našej galérii, ako skvostne vyzerá drevo v kúpeľni.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
15.1. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44