6.1. 2021 18:00

Chcete vynoviť obývačku? Inšpirujte sa touto jednodňovou premenou

6.1. 18:00

Chcete vynoviť obývačku? Inšpirujte sa touto jednodňovou premenou

Foto: oldbrandnew.com

Nasťahovanie sa do nového znamená aj kompletné zariaďovanie. Neviete, akým štýlom poňať svoju obývačku? Máme tu sympatickú premenu, ktorá z prázdnej izby spravila útulné miestečko pre rodinu i návštevy.

Autor blogu oldbrandnew.com sa pochválil dvojdňovým zariaďovaním obývačky v dome svojej tety. Prišiel na návštevu do jej nového domu, ktorý však bol veľmi strohý a vybavený len tým najnutnejším. Chlad obývačky mu nedal a veci zobral do svojich rúk. Navštívil presne 5 obchodov, v ktorých jeden deň nakupoval a v druhý deň sa obývačka "zapĺňala". Ako to dopadlo?

Majiteľka domu má rada kreatívne riešenia, farby a nekonvenčný štýl. K sedačke, komode, televízoru a lampe, ktoré už v miestnosti boli, sa preto kupovali farebné doplnky. Základom bol koberec v pieskovej farbe s geometrickým čiernym vzorom. V strede miestnosti vytvoril peknú optickú ilúziu a nábytok išiel okolo neho. Z jednej strany piesková sedačka, z druhej však niečo oveľa nápadnejšie -  zamatové otáčavé kreslá v zelenom smaragdovom prevedení. Na ich "zelenú" stranu pribudol do rohu vysoký kvet a na stenu viacero obrazov.

Jedna strana obývačky nabrala zelený nádych - kreslami i rastlinami.
Jedna strana obývačky nabrala zelený nádych - kreslami i rastlinami.
Zdroj: oldbrandnew.com

K sedačke sa pridal aj originálny príručný stolík, na oknách závesy v sýtej žltej farbe. Na stenách - aj netradične vedľa okna - vynikli typovo rovnaké obrazy ako na opačnej strane miestnosti. V strede koberca dostal priestor jednoduchý škandinávsky stolík s tromi nohami, ale k nemu pribudi ešte dva otomany. Tie svojimi vzormi zapadli do celkového konceptu, ktorý bloger nastolil.  Boho štýl v tejto takmer zariadenej obývačke doladili vankúše, ktoré obyčajnú sedačku zmenili na sedenie plné hravosti.

A výsledok? Nájdete ho v galérii spolu s ostatnými detailmi. Vzniklo efektné, útulné a príjemné miesto na trávenie voľného času rodiny i spolu s priateľmi. Z prázdnej miestnosti, ktorá tam bola ešte včera, je dnes celkom iná obývačka. Čo vy na ňu?

autor:  Gabi
6.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44