1.1. 2021 9:00

Meníme vaše byty: Paneláková obývačka je ako vymenená

1.1. 2021 9:00

Meníme vaše byty: Paneláková obývačka je ako vymenená

Foto: TV JOJ

Domáca pani už dlho túžila zmeniť vzhľad svojej obývačky, v ktorej často prijímala návštevy. Nevedela však urobiť prvý krok, a tak premenu vzala do rúk jej dcéra.

Majiteľka bytu je spoločensky veľmi aktívna žena, a preto chcela urobiť zo svojej obývačky reprezentatívnu miestnosť. Dcéra o nej prezradila, že má rada retro, ružovú farbu a knihy.

Podlaha a steny

Dizajnér Michal Skrak sa snažil vybrať na steny decentnú, nie „barbinovskú“ farbu, ktorá sa skôr hodí do detských izieb. Výraznú farebnosť stlmil nielen sýtosťou, ale aj voľbou sivého koberca a sedačky. Ako doplnkové farby použil zelenú a modrú, ktoré sú na textíliách a skrinke nad televízorom. Celú miestnosť rozihrali geometrické vzory na závesoch a poťahoch.

Paneláková obývačka
Paneláková obývačka
Zdroj: TV JOJ

Kútik na čítanie

Jediná vec, ktorú dal dizajnér vyrobiť na mieru, bola jednoduchá knižnica zaberajúca celú stenu. Do kútika so stojacou lampou hneď vedľa knižnice postavil retro kreslo. „Pôsobí veľmi domácky a celú miestnosť krásne zútulnilo,“ povedala majiteľka. „Mám rada staré veci, ktorým sa vdýchne nový život.“ K mixu moderného (knižnica a sedačka) a starožitného patrí okrem kresla retro lampa a repasovaná komoda.

autor:  Daniela Mýtna
1.1. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy