23.4. 2020 12:00

Ako často a čím? 11 tipov na čistenie zariadenia u vás doma

23.4. 12:00

Ako často a čím? 11 tipov na čistenie zariadenia u vás doma

Foto: Shutterstock

Udržiavanie poriadku súvisí so správnym načasovaním. Mnohé činnosti robíte denne alebo týždenne, no niektoré práce stále odkladáte. Spoliehate sa na sezónne „veľké upratovanie“. Ponúkame vám harmonogram domácich prác, ktorý vám pomôže vyhnúť sa stresu, nahromadeniu povinností a priveľkej námahe.

Umývačka riadu: mesačne

Aj keď umývačka riadu dokáže neuveriteľne odbremeniť prácu v kuchyni, pravdou je, že sa sama nevyčistí. Potom sa však nemôžete čudovať, že vám „niečo“ v kuchyni nevábne zapácha. Raz za mesiac preto utrite tesnenie a na vyčistenie vnútra použite čistiaci prostriedok do umývačky riadu (alebo spustite prázdnu umývačku riadu s roztokom octu a jedlej sódy). Pravidelne odstraňujte zvyšky jedál z filtra a umyte ho v mydlovej vode.

Rúra: dvakrát ročne

Existujú aj samočistiace tzv. pyrolitické rúry, no ak tento zázrak nemáte, musíte priložiť ruku k dielu. Či už používate rúru každý deň alebo iba občas, nezabudnite ju aspoň dvakrát ročne dôkladne vyčistiť. Pri pečení môže dôjsť k vytečeniu pripravovaného pokrmu a následne vznikajú pripáleniny. A tie sa odstraňujú naozaj ťažko. Preto drobné nehody odstráňte okamžite po vychladnutí rúry. Na čistenie môžete použiť špeciálne prípravky alebo domáce prostriedky – pastu z vody, citróna a sódy.

autor:  Radomír
23.4. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44