14.10. 2019 16:00

5 vecí, ktoré vám doma dokonale vyčistí obyčajná, lacná sóda bikarbóna

14.10. 2019 16:00

5 vecí, ktoré vám doma dokonale vyčistí obyčajná, lacná sóda bikarbóna

Pozrite si päť zázračných trikov so sódou bikarbónou.

5 vecí, ktoré vám doma dokonale vyčistí obyčajná, lacná sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Dôvod je jednoduchý, jej využitie pri každodenných činnostiach je totiž také univerzálne, že sa nebavíme o malom pár gramovom vrecúšku, ale pokojne o veľkom kilovom balení. Bojíte sa, že by ste ho neminuli? Omyl! Sódu bikarbónu totiž možno použiť na tisíc spôsobov.

Ostatní práve čítajú: Najlepšie triky na nepríjemné nehody v domácnosti za pár centov

Máte ju doma? Ak nie, rozhodne si ju kúpte. Nie však v potravinách, kde ju nájdete v maličkých téglikoch, ale zájdite do drogérie alebo si ju objednajte v poriadne veľkom balení internetového obchodu. Vyjde vás lacnejšie a váš nový a takmer univerzálny pomocník v domácnosti bude stále po ruke.

5 vecí, ktoré vám doma dokonale vyčistí obyčajná, lacná sóda bikarbóna
Zdroj: unsplash.com

 

Na čo všetko?

Na čo si len spomeniete. Tak napríklad na sto spôsobov pri upratovaní. Od čistenia matracov, mikrovlnky, kachličiek, sporáka, kobercov a čalúnenia až po bielenie zubov. Môžete ňou odmasťovať rôzne povrchy, vyčistiť topánky alebo domáce striebro. A tým to, samozrejme, nekončí.

Ostatní práve čítajú: Koniec radiátorom! Zohrejte si domovy omnoho štýlovejšie!

Čistenie povrchov

Ak potrebujete očistiť niektorý povrch jemným abrazívnym prostriedkom, pripravte si sódovú pastu. Namiešate ju z dvoch dielov sódy a jedného dielu vody. V prípade, že je príliš hustá, pridajte pár kvapiek vody, naopak, ak je priveľmi riedka, doplňte sódu. Potom už len stačí špongiou naniesť na čistený povrch a jemne šúchať.

Ostatní práve čítajú: Skoncujte s prachom: Tieto triky naozaj fungujú

Jej výhodou je nielen to, že neobsahuje žiadne zaťažujúce chemikálie, ale aj jej jemnosť. Overiť si to môžete na svojich zuboch. Na zubnú kefku naneste pastu, a potom kefku ponorte do malého množstva sódy. Vaše zuby budú nielen žiarivejšie, ale efektívne z nich dostanete aj všetok povlak.

Začnite pomaly, najskôr si zaobstarajte najdôležitejšie kusy nábytku a spotrebiče. Pomôžeme vám!
Začnite pomaly, najskôr si zaobstarajte najdôležitejšie kusy nábytku a spotrebiče. Pomôžeme vám!
Zdroj: unsplash.com

 

Zapácha vám kuchynská doska na krájanie?

Je jedno, či je drevená, alebo plastová! Navlhčite ju a nasypte na ňu rovnomerne sódu bikarbónu. Pre zväčšenie efektu pokvapkajte citrónovou šťavou a jemnou kefkou, hoci aj starou zubnou, poriadne vydrhnite. Zmizne nielen zápach, ale aj rôzne škvrny.

Ostatní práve čítajú: Nekupujte si veľký dom, ani ak máte peniaze! Toto je 5 dôvodov, pre ktoré je lepší ten malý

Viete čistiť striebro?

Ak vás to mamička nenaučila, teraz je ten najvyšší čas. Do plechu alebo inej plochej nádoby položte na dno fóliu, resp. alobal, poukladajte strieborný príbor či iné strieborné predmety a zalejte horúcou vodou. Do nej nasypte šálku sódy bikarbóny. V prípade, že ste svoje strieborné poklady nečistili už veľmi dávno, všetky ďalšie nečistoty môžete odstrániť aj pomocou pasty zo sódy.

Ostatní práve čítajú: Nie je jedno, kam v obývačke umiestnite svoju sedačku

Aj na matrace

Ako na to? Matrace, koberce a čalúnené povrchy zachytávajú mnohé pachy a neraz na nich objavíme rýchlo rôzne škvrny. Proti pachom pomôže posypať povrch sódou. Následne ju nechajte aspoň pol hodinu pôsobiť, a potom dobre povysávajte. Škvrny odstránite zase pomocou sódovej pasty, pomôže na škvrny od moču aj potu, navyše, likviduje aj rôzne alergény. Čo poviete, vyskúšate?

Pozrite si v GALÉRII, čo všetko sa s ňou dá vymyslieť.

Zdroj: agáta
14.10. 2019 16:00
Diskusia  ()
Diskusia
44