16.3. 2020 7:30

Klasické pranie nestačí! Keď zúri koronavírus, preventívne robte aj TOTO

16.3. 7:30

Klasické pranie nestačí! Keď zúri koronavírus, preventívne robte aj TOTO

Foto: Shutterstock

V čase, keď všade naokolo zúria baktérie a vírusy, sa treba chrániť. Momentálne nás ohrozuje nebezpečný koronavírus a preventívne opatrenia sa zvyšujú na maximum. Čo môžete ešte doma zmeniť? Napríklad starostlivosť o oblečenie a iné tkaniny, ktoré periete!

Bežná starostlivosť o šatstvo, návliečky, plachty či obrusy nám nerobí žiadne problémy. Hodíme do práčky, pridáme potrebnú drogériu a zapneme na klasických 40 stupňov. Avšak ak je tu čas, kedy potrebujeme z bielizne odstrániť nielen bežnú špinu, ale aj prípadné baktérie či vírusy, toto stačiť nebude. Prevenciou pred nákazou by mala byť vyššia teplota a dokonca aj dezinfekcia! Ako na to?

Pranie ako zabijak baktérií?

Pranie v práčke poskytuje modernú možnosť, ako zabezpečiť vysokú teplotu vody a veci dôkladne prepláchať. Je však starým známym pravidlom, že spodná bielizeň by mala byť oddelená od všetkého ostatného, pretože práve na nej býva najviac baktérií. Tie program na 40 stupňov zabiť nedokáže a hoci 60 stupňov už je lepších, stále to nemusí byť istota hygienicky čistej bielizne. Aktuálny koronavírus bol potvrdený aj vo fekáliách nakazených pacientov, čo znamená, že jednou z možností jeho prenosu je aj táto cesta. Ľudia v karanténe by tak mali prať ešte dôkladnejšie ako doteraz. 

autor:  Gabi
16.3. 2020 7:30
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44