24.10. 2020 6:00

Okno v sprche: Má svoje výhody a aj pár slabín, na čo pozor?

24.10. 6:00

Okno v sprche: Má svoje výhody a aj pár slabín, na čo pozor?

Foto: archív

Niekomu môže umiestnenie okna v sprche evokovať nedostatok súkromia. Často je však jedinou možnosťou, ako dostať svetlo do kúpeľne. Okno, ktoré sprostredkuje priamy výhľad do exteriéru, sa čoraz častejšie presadzuje v modernom dizajne a je nielen nádherné, ale i praktické.

Sprchujte sa v svetle

Okno v sprche je jedinečný spôsob, ako zaplaviť priestor prirodzeným svetlom. A tiež získať skvelý výhľad. Záleží iba na vás, aký typ a veľkosť okna zvolíte. Otváracie okno umožní dokonalé vyvetranie, ale niekedy stačí aj pevné okno. Ak kúpeľňa smeruje do dvora alebo átria domu, môžete si pokojne dovoliť „celostenové" okno. Vďaka nemu získate dokonalý kontakt s prírodou a pri sprchovaní budete mať pocit, že ste s ňou doslova splynuli. Ak zvolíte otváracie okno, sprchu môžete využívať z obidvoch strán - z interiéru aj z exteriéru.

Tradičné, horizontálne i strešné

V sprchovacom kúte môžete mať okno v klasickej výške. Nalepte na sklo nepriehľadnú fóliu a sprchu si môžete vychutnávať bez obavy, že vás niekto uvidí. Komfortné súkromie zaručí horizontálne okno tesne pod stropom, ale aj strešné okno. Vďaka nim budete mať v kúpeľni maximum svetla. Cez strešné okno môžete pri sprchovaní pozorovať dennú či večernú oblohu.

Okno v sprche je spôsob, ako zaplaviť priestor prirodzeným svetlom. A tiež umožní dokonalé vyvetranie.
Okno v sprche je spôsob, ako zaplaviť priestor prirodzeným svetlom. A tiež umožní dokonalé vyvetranie.
Zdroj: archív

Vhodný materiál

Pri sprchovacom kúte je kľúčová kvalitná hydroizolácia, ktorá musí siahať aj na stenu s oknom. Voľba materiálu okna závisí od toho, či sa okno nachádza v priamom dosahu striekajúcej vody alebo nie. Najvhodnejšou voľbou je plast, no v prípade vzdialenejšieho okna prichádza do úvahy aj hliník a drevo. Vhodnou alternatívou sú sklenené tvárnice, ktoré môžu mať rôzne vzory a farby.

Viac inšpirácie nájdete v galérii.

Zdroj: radomír
24.10. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44