15.3. 2020 18:00

Moderná kuchyňa: 5 prvkov, ktoré sú trendové a aj dlho ostanú!

15.3. 18:00

Moderná kuchyňa: 5 prvkov, ktoré sú trendové a aj dlho ostanú!

Kuchyňu nemeníte ako košeľu, no aj tak ju asi chceme mať nielen príjemnú, ale aj nie úplne pozadu. Toto sú prvky, ktoré stále stúpajú na popularite - a ešte aj budú.

Za „módou" sa totiž často skrýva aj logika. A práve prvky, ktoré si volí čoraz viac ľudí, spadá do tejto kategórie. Nejde teda len o nasledovanie nejakých módnych výstrelkov, ale ale nové trendy majú v sebe aj praktickosť a užitočnosť. Ktoré sú to?

1. Odvážna podlaha

Nie je to tak dávno, čo sme do kuchýň volili skôr neutrálne podlahy, ktoré na seba nijako neupozorňovali - farbou ani vzorom. V súčasnosti ide móda skôr opačným smerom. Kuchynská podlaha je často veľmi zaujímavá, vzorovaná, dlaždice majú menej zvyčajný tvar alebo sú uložené neotrelým spôsobom. Pestrá podlaha v kuchyni je praktická v tom zmysle, že na nej nevidno každú smietku, prípadne menšie poškodenia, ktoré vzniknú, keď nám ťažké hrnce alebo pokrievky padnú na zem. Trend podláh, ktoré pritiahnu zrak, sa na výslní udrží ešte dlho!

Moderná kuchyňa: 5 prvkov, ktoré sú trendové a aj dlho ostanú!

2. Drevo a príroda

„Pravé" materiály, ako drevo, ozajstný kameň (hoci len v podobe dosky na krájanie, podložky pod hrniec alebo mažiara) sú populárne nielen v kuchyni. Hoci oceňujeme najnovšie technické vychytávky, ktoré nám uľahčujú život, stále potrebujeme kontakt s čímsi živočíšnym. Môžu to byť dvierka na kuchynskej linke, ktoré nielen vyzerajú ako drevo, ale naozaj sú vyrobené z dreva. Môže to byť pracovná doska z dreva alebo kameňa.

Zdroj: nonka
15.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44