14.3. 2020 18:00

Malý byt, ktorému nič nechýba: Má 13 m² aj s bicyklom!

14.3. 18:00

Malý byt, ktorému nič nechýba: Má 13 m² aj s bicyklom!

Foto: dezeen

Poľský dizajnér Szymon Hanczar si vo Vroclavi zariadil bytík, ktorý nie je väčší ako jedna bežná izba. Má len 13 m² - a napriek tomu kompletné vybavenie: kuchyňu, kúpeľňu, spálňu, pracovňu aj oddychový kútik.

Prirodzene, na takom malom priestore to nejde bez vrstvenia. Spálňu teda predstavuje posteľ kúsok pod stropom - a lezie sa do nej po rebríku. Ten sa posúva po koľajniciach po celej šírke steny - od dverí do bytu až ku skrini.

Hneď za dverami do bytu sa nachádza minikuchynka. Podobne ako väčšina vybavenia, je jednoduchá, zo svetlého dreva, a tak neprekáža, že do kuchyne dopadá len málo svetla. Kuchynskú časť od zvyšku bytíka totiž oddeľuje práve spomínaná skriňa.

Aj na malý priestor sa zmestí všetko, čo treba.
Aj na malý priestor sa zmestí všetko, čo treba.
Zdroj: dezeen

Mikrobyt odzrkadľuje životný štýl mladého dynamického človeka. Ten potrebuje riadny pracovný stôl, pretože mnoho mladých ľudí pracuje aj doma. V tomto prípade sa pracovný stôl ľahko môže zmeniť aj na jedálenský stôl, ak majiteľ pozve priateľov na večeru.

Najväčšou zaujímavosťou bytu nie je posteľ pod stropom - to je už pomerne častý spôsob, ako riešiť nedostatok priestoru. Byt má dva oveľa originálnejšie prvky: stojan na bicykel, ktorý je zároveň policou na kvety alebo knižky - a závesnú sieť. Aký zábavný spôsob, ako sa vyhnúť nude usadnutej sedačky!

Pozrite sa do galérie a uvidíte, kde sa skrýva kúpeľňa aj aký je presný pôdorys celého bytu.

Zdroj: nonka zdroj foto: dezeen
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
14.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44