3.3. 2021 21:00

4 najšikovnejšie tipy do malej spálne: Môže byť ešte útulnejšia!

3.3. 21:00

4 najšikovnejšie tipy do malej spálne: Môže byť ešte útulnejšia!

Foto: Marina Vanteeva via home-designing.com

V spálni na veľkosti naozaj nezáleží. Aj menšie rozmery môžu predstavovať veľkolepý zážitok. Z bývania, zo spánku, z relaxu aj ranného prebúdzania. Rozmery izby nezmeníte, ale môžete zmeniť vybavenie tak, aby vám prinášalo viac pôžitku na menšom priestore.

1. Odkladací priestor

Maximalizujte a zefektívnite. Dve zásady, ktoré musíte dodržať v prípade, že si nemôžete dovoliť plytvať priestorom. Efektivita je kľúčom, pretože v opačnom prípade hrozí, že vás bude stiesňovať nedostatok miesta na odkladanie, neudržíte v spálni poriadok alebo budete mať priestor naopak preplnený nábytkom. Perinák je základ, komoda určite pomôže, rovnako aj vstavaná skriňa namiesto klasickej. Využije priestor do posledného detailu a vďaka dobrej vnútornej konštrukcii dokáže poňať naozaj všetko potrebné. Značne viac ako bežná skriňa s poličkou a vešiakmi. Efektívne využitý priestor rovná sa viac priestoru.

2. Svetlo, svetlo a svetlo

A k tomu hra s optikou. Feng šuej síce hovorí, že zrkadlá v spálni nie sú najšťastnejšie riešenie. Avšak, keď sa cez okno dostanú prvé ranné lúče slnka a prežiaria miestnosť, zrkadlo zabezpečí, že budú prakticky všade. A vy si užijete slnečný kúpeľ aj v malom panelákovom byte. Ak stavíte na biele a svetlé farby interiéru, vôbec sa vám nebude zdať priestor malý. Iba príjemne útulný. Výhodou je, že v menšom priestore pôsobí biela čisto a príjemne a vo väčšom až sterilne. Za malú izbu tak budete dokonca vďační.

autor:  Marcos
3.3. 2021 21:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy