19.1. 2021 12:00

TÁTO vec spraví v spálni tú pravú atmosféru: Máte ju?

19.1. 12:00

TÁTO vec spraví v spálni tú pravú atmosféru: Máte ju?

Foto: Shutterstock

Činnosti, ktoré  v spálni vykonávame, sú také rôznorodé, že s jediným typom svietidla si v nej určite nevystačíme. Vhodne zvolené osvetlenie vyčarí intímnu atmosféru, navodí pohodu pri zaspávaní, uľahčí výber oblečenia a umožní jasne vidieť pri čítaní i upratovaní. Voľte teda viacúrovňové.

Doprajte si pohodlie

Základom spálne je centrálne osvetlenie, ktoré rovnomerne osvetlí miestnosť. Môžete zvoliť dizajnový luster, ktorý jej dodá štýl a noblesu. Prispeje k tomu zaujímavý tvar, farba a materiál tienidla. Väčšina ľudí používa ako centrálne svietidlo lampy pozostávajúce z niekoľkých samostatných svietidiel, ktoré visia v rôznych úrovniach alebo „mieria“ na všetky strany spálne. Veľkosť centrálneho svietidla voľte úmerne k veľkosti miestnosti a zariadeniu. Pre modernejší vzhľad a spálne s nižším stropom sú vhodné stropné a zabudované svietidlá. Centrálne osvetlenie má umožňovať zmenu intenzity svetla a pre väčšie pohodlie odporúčame upraviť ho na diaľkové ovládanie.

Lampa na nočný stolík

Lampa s nočným stolíkom tvorí dvojicu, ktorá má pevné miesto v spálni. Bez tohto typu osvetlenia sa v spálni nezaobídete. Pri svetle lampy si môžete čítať, využijete ju aj ako orientačné svetlo pri nočnej návšteve toalety. V žiadnom prípade nesmie mať výšku, pri ktorej by vám svetlo svietilo do očí, opäť je praktická stmievateľná funkcia. Nočná lampa plní dizajnový účel, ktorého mieru ovplyvňuje výber farby a tienidla. Dá sa povedať akoby lampy držali stráž po oboch stranách manželskej postele, no napriek tomu nemusia mať totožný vzhľad.

autor:  Radomir
19.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44