13.5. 2020 6:00

Zelenina a ovocie, ktoré si ľahko dopestujete aj v kvetináči

Zelenina a ovocie, ktoré si ľahko dopestujete aj v kvetináči

Foto: Shutterstock

Kto ochutná zeleninu z vlastnej záhradky, tak už nebude chcieť žiadnu inú. Neplatí to len pre ľudí s hektármi pozemkov pri dome.

Jarná cibuľka

Klasickú cibuľu na zimné uskladnenie si doma pravdepodobne nevypestujete, ale parapet privíta chrumkavú, čerstvú jarnú cibuľku ideálnu na cíbiky. Perfektnú na varenie, na výzdobu jedál, ale aj len tak na chleba. Má vysoký obsah živý, skvelú vôňu, silnú chuť a čo je najlepšie hodí sa aj pre začiatočníkov. Cibuľka veľa starostlivosti a slnka nepotrebuje.

Reďkovka

Výhodou pestovania v byte je to, že môžete mať zeleninu po celý rok. Na jar, v lete aj počas zimy, pretože máte prakticky celoročne stabilnú teplotu. Preto si môžete na čerstvej chrumkavej reďkovke pochutnať vždy. Stačí vám doma dostatočne hlboký kvetináč, alebo napríklad staré vedro. Zasadíte si reďkovku a po čase vytrhávate chutné plody. Pretože nepotrebuje extrémne veľa svetla.

Pestujte pokojne aj na parapete, domácu zeleninu dosiahnete aj tam.
Pestujte pokojne aj na parapete, domácu zeleninu dosiahnete aj tam.
Zdroj: archív NMH

Bylinky

Od saturejky, cez levanduľu, bazalku, oregáno, šalviu aj mätu, prakticky každú bylinku môžete pestovať doma, na balkóne, na kuchynskej linke, alebo parapete. Mnoho byliniek má sklony buriny, to znamená, že prežijú aj drsnejšie podmienky. Stačí iba pravidelne zalievať, občas prihnojiť organickým hnojivom a pojedať, či pridávať do čajov, šalátov a varenia.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
13.5. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44