25.4. 2018 10:00

Záhradný chodník: MEGA fotogaléria plná inšpirácií!

25.4. 2018 10:00

Záhradný chodník: MEGA fotogaléria plná inšpirácií!

Chodiť bosou nohou po tráve je krásny zážitok. No na každodenné prechádzky do záhrady je chodník doslova nutnosťou. Sám však môže byť záhradnou ozdobou.

Záhradný chodník: MEGA fotogaléria plná inšpirácií!

Základný štrk
Nie je to síce riešenie najkrajšie, ale zároveň najjednoduchšie a najrýchlejšie, alebo napríklad aj dočasné. Niekde dokonca nutné, ak chcete spraviť len úzky chodníček medzi dvoma alejami, či záhonmi. Štrk sa používa obvykle s fragmentom 8 - 16 mm, inštalácia je jednoduchá. Stačí pár centimetrov výkopu, utlačenie zeminy a navozenie štrkovej drte. Ak zvolíte aj farebné kúsky, môže to nakoniec byť ukážkový chodník na malom priestore. A je veľmi rýchlo meniteľný a obnoviteľný.

Tehla v záhrade: milé nápady na tehlové cestičky, terasy a múriky, na ktorých je radosť sedieť

Zámková dlažba
Ak chcete chodník využívať len na chodenie a nebude slúžiť aj ako prístupová cesta napríklad pre auto pred domom, stačí vám dlažba s hrúbkou 4 centimetre. Výkop najprv vyvalcujete, nanesiete štrkopiesok, zadlávite valcom, alebo vibračnou doskou. A potom už len ukladáte kocky do pieskového podhubia. Viacfarebné druhy môžu vyzerať naozaj abstraktne aj umelecky.

Záhradný chodník: MEGA fotogaléria plná inšpirácií!


Prírodný kameň
Podklad pripravíte ako pre dlažbu, ale príklad prírodný kameň je možné pokladať do pieskového, prípadne do betónového lôžka. Počítajte s tým, že práca bude náročnejšia, ale aj efekt ohromnejší. Kameň má totiž nevýhodu, že nie je zďaleka tak pravidelný ako dlaždice a tak budete musieť vyrovnávať, natáčať, špárovať, vystielať, otáčať, ale nakoniec dostanete kamennú mozaiku, ktorá bude na záhradke pôsobiť najprírodnejšie. A prechádzanie po kameňoch je tiež prírodný a prirodzený zážitok.

6 tipov na originálne záhradné chodníky: Vyberiete s iaj vy?

Drevoplastové tvárnice
Majú vzhľad dreva, ale životnosť plastu. Kombinácia, ktorá na trávniku mnohým učarovala. Takéto profily môžete vsadiť napríklad do štrkového, trávnatého, alebo okruhliakového podložia a veľmi rýchlo si zvyknete na príjemnú kombináciu vzhľadu dreva, kameňa a zelene.

Záhradný chodník: MEGA fotogaléria plná inšpirácií!


Veľké kamenné bloky

Prírodný kameň môže byť nielen štiepaný, či riečny, ale aj v podobe veľkých blokov, ktoré prakticky stačí iba vsadiť do pripraveného podkladu a môžete sa tešiť z krásy. Takýto chodník má priam rozprávkový nádych, no po daždi môžu byť lesklé kamenné plochy šmykľavé. Hodí sa preto viac na roviny ako do kopca. Pripadne je vhodné vytvoriť z kvádrov schody. Vyzerajú veľmi prirodzene.

Zdroj: marcos
25.4. 2018 10:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44