18.8. 2018 10:00

Záhradné osvieženie: Nápady, ktoré vás prebudia k životu!

18.8. 2018 10:00

Záhradné osvieženie: Nápady, ktoré vás prebudia k životu!

Lúče slnka sú stále horúcejšie a preto sa pri posedení na záhrade hodí poznať aj cesty k dobrému, príjemnému a rýchlemu osvieženiu. Tým nemyslíme len ľadový nápoj v ruke, alebo budovanie bazéna, pretože s výkopovými prácami ste tento rok už po funuse. Osviežiť sa napriek tomu môžete!

Záhradné osvieženie: Nápady, ktoré vás prebudia k životu!

Solárne sprchy
Výborná investícia pre každý rodinný dom. Jej podstatou je, že stačí prívod studenej vody a pri dovolenkovaní na domácej pôde máte vždy o príjemné osvieženie postarané. Solárna sprcha slúži na ovlaženie a zároveň aj na zohriatie vody pomocou solárnych článkov. Nemusíte teda riešiť vodovod. Stačí si skelet postaviť tam kde chcete a priviesť vodu, trebárs aj hadicou. Teplotu si môžete regulovať a tak si zaistíte presne takú úroveň pohody, ako vám vyhovuje.

Záhradné sprchy: S paravánom alebo naostro? Inšpirujte sa rôznymi štýlmi a materiálmi

Nafukovačka
Nie je to len záležitosť pre deti. Nafukovací bazén na záhrade poteší malých aj veľkých. Veľkou výhodou je, ak stačí nafúkať iba vrchný golier a bazén sa následne tlakom vody postaví sám. Mimochodom vlnobitie pomocou skákania a odrazov od pružného plastu je zábava ktorou nikto nepohrdne.

Záhradné osvieženie: Nápady, ktoré vás prebudia k životu!

Stojaté vody
Ak vám je nafukovačka málo a chcete pevnejšie okraje na relax aj pár plaveckých záberov, zvoľte stojací bazén napríklad z oceľového plechu s antikoróznou úpravou. Alternatívou je väčší stojatý bazén so samostatnou konštrukciou obdĺžnikového vzhľadu. Tu už bude potrebná aj filtrácia vody, ale zaplávate si ako na skutočnej dovolenke.

Ideálne tienenie do záhrady: Pri výbere treba pozerať nielen na cenu!

Romantická vírivka
Rýchle, praktické a lacné riešenie je opäť nafukovačka. Navyše je po skončení sezóny spratnejšia. Pohodlie zabezpečuje niekoľko desiatok vzduchových trysiek a malý stolík na chladený nápoj spraví z vašej záhrady priestor, kde si sami budete závidieť tú pohodu. Ideálne na letné večery, keď slnko zapadá pomaly, vzduch je prehriaty a vy chcete byť s niekým, koho máte radi v romantickom objatí.

Záhradné osvieženie: Nápady, ktoré vás prebudia k životu!

Zelené strechy
Osvieženie poskytne napríklad aj zelená strecha, ktorú si môžete vybudovať na dome. Stavbu tak premeníte na účelnú záhradu, ale nič nebráni tomu, aby ste dažďovou vodu nepremenili na zdroj zavlažovania a prípadne inštalovali aj malý bazén na relax vo výške a v „prírode".

4 tipy na vylepšenia záhrady, ktoré potešia aj psa

Dva v jednom
Cez leto nepotrebuje osvieženie len človek, ale aj záhradná zeleň. Preto je rozumné investovať do praktického a automatizovaného zavlažovacieho systému. Najmä ak máte rozsiahlejšiu záhradu. Jeho spustenie je potom príjemnou zmenou ako pre trávnatú plochu, tak aj pre ľudí, ktorí sami často závlahu využijú ako nečakane príjemné ovlaženie.

Zdroj: marcos
18.8. 2018 10:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44