2.3. 2021 9:00

V záhrade kráľovnej Alžbety II.: Nájdete tam aj veci, ktoré prekvapia

V záhrade kráľovnej Alžbety II.: Nájdete tam aj veci, ktoré prekvapia

Foto: Rex

Nie je žiadnym tajomstvom, že hlavné sídlo kráľovnej Alžbety II. je luxusné zhora nadol. Patrí k nemu aj rozsiahla záhrada, a práve tá je momentálne jedným z centier záujmu fanúšikov tejto rodiny. Nová kniha totiž odhaľuje, ako úžasne to okolo Buckinghamského paláca vyzerá.

Možno ste ani netušli, že o záhrade hlavného sídla kráľovnej bolo dokonca nakrútený film. Tentoraz na krásu tohto miesta poukazuje nová kniha, ktorej autorka spolupracovala s kráľovskou záhradníčkou. Aj vďaka tomu môžeme opäť vidieť nové miesta a najmä zaujímavosti zelene, ktorá je jednou z najkrajších v Británii. 

Záhrada Buckinghamského paláca je najväčšou súkromnou v Londýne, má cca 16 hektárov. Pravidelne sa tam konajú akcie ako napríklad letná slávnosť, na ktorej býva až 9000 hostí. V čase pandémie koronavírusu sa nekonala, ale predošlé roky bola akcia vždy veľkou udalosťou pre každého, kto dostal pozvánku. Okrem vysadenej krásy, ktorú okolie paláca ponúka, tam nájdete aj umelé jazierko, altánky či dokonca včelie úle, čo odhalila práve nová kniha. 

Záhrady kráľovského Buckinghamského paláca ponúkajú množstvo krás.
Záhrady kráľovského Buckinghamského paláca ponúkajú množstvo krás.
Zdroj: Instagram.com/@theroyalfamily

Okrem toho, že kráľovská záhrada je domovom stoviek rôznych kvetín, stromov a kríkov, žijú tu aj mnohé vtáky či motýle. Vzácnosti, ale iného druhu, dopĺňajú historické kúsky. Jedným z najvzácnejších je váza Waterloo, teda obrovská urna vyrobená z jedného kusa kararského mramoru. Aj okolo paláca je tak čo obdivovať, a to nielen v čase, kedy príroda kvitne.

Malý náhľad do záhrady Buckinghamského paláca môžete vidieť vo videu aj v našej galérii.

autor:  Gabi
2.3. 2021 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok