25.10. 2020 15:00

Záhrada po prvom mraze: Tieto práce zvládnete aj na začiatku zimy

25.10. 15:00

Záhrada po prvom mraze: Tieto práce zvládnete aj na začiatku zimy

Tieto dni majú záhradkári plné ruky práce. Niektoré práce sa však dajú odložiť - a užívať si posledné pekné dni v uvoľnenom tempe.

Pred prvými mrazmi ste sa určite postarali o to najzákladnejšie. Vysadili ste napríklad zimný cesnak, cibuľoviny - narcisy, tulipány, hyacinty, aby ste na jar mali krásne predzáhradky, poriadne ste posledný krát pokosili a pohnojili trávnik, odložili si letničky, či okopali zeleninové záhony a uložili kvety, ktoré neznášajú mráz na pokojné, tmavé miesto. Je však ešte pár vecí, ktorými sa do tuhej zimy stihnete zabaviť.

 

Postarajte sa o náradie a stroje

Po sezóne plnej práce v záhrade je potrebné postarať sa o všetky nástroje, ktoré vám tak pomáhali. V prvom rade budú všetky potrebovať generálnu očistu, pretože často len tak zistíte, či nie sú mechanicky poškodené. Potom sa špeciálne povenujte rezným častiam kosačiek, nožníc a krovinorezov a ošetrite ich mazivom, vymeňte olej, doplňte prídavné látky do paliva, ktoré predĺžia životnosť motora. Stroje potom starostlivo odložte do garáže alebo pivnice, kde prečkajú zimu a na jar znovu poslúžia.

Zdroj: ma/ipeknebyvanie.sk
25.10. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44