30.8. 2022 15:00

Záhrada v japonskom štýle: Vytvorte si krásne miesto, ktoré bude oázou pokoja

30.8. 2022 15:00

Záhrada v japonskom štýle: Vytvorte si krásne miesto, ktoré bude oázou pokoja

Foto: contemporist.com

Aj vás fascinujú bonsaje – zložito tvarované miniatúrne stromčeky v nádobách? Toto japonské umenie očarilo celý svet, pritom ide len o malú ukážku záhradníckej šikovnosti. V záhrade upravenej v japonskom štýle si jej môžete dopriať oveľa viac...

Krásna a záhadná 

Japonská záhrada je estetická, všetko v nej má svoj význam, nič nie je umiestnené náhodne. Každá rastlina a kameň v nej majú svoje miesto, zmysel aj symboliku. Vhodnou kombináciou prírodných materiálov a drevín získate krásavicu, v ktorej je na čo pozerať po celý rok. Harmonické usporiadanie poteší nielen oko, ale i dušu. A o to v záhrade ide, aby bola zaujímavá a stále pozývala na posedenie.

Poriadok a harmónia

Vytvoriť skutočnú japonskú záhradu je umenie, preto skôr ako začnete si preštudujte zopár informácií o tomto umení. Alebo sa obráťte na odborníkov. V japonskej záhrade je dôležité dodržať pevné zásady umiestnenia kameňov, výsadby i vzhľadom na orientácie k svetovým stranám. Záhrada musí dýchať, preto ju netreba ohraničovať pevným plotom. Na predelenie zón radšej využite zeleň.

autor:  Radomir
30.8. 2022 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok