21.1. 2020 6:00

Záhrada vo februári nemusí ležať ľadom. Viete, čo všetko sa dá robiť?

Záhrada vo februári nemusí ležať ľadom. Viete, čo všetko sa dá robiť?

Foto: profimedia.sk

Každý milovník záhradkárčenia už vo februári vykukuje spoza okna a čaká kým poľavia mrazy, aby ho v záhone neoziabali ruky. Pretože záhradka vo februári spí už len zdanlivo. Pod vrstvou ľadu sa príroda začína prebúdzať k životu.

Prebuďte zazimované rastliny

Citrus, kaktusy, ale aj ďalšie zazimované rastlinky by už vo februári mali mať dosť zimného spánku a je na čase ich prebudiť a pripraviť na ďalší rok. Február je ideálnym časom na prerezanie konárov, listov a pokojne môžete znížiť objem rastliny aj o tretinu. Bude to znamenať dobrý základ pre jasný štart ich nového rastu.

Vonkajšie stromy

Sledujte teplotu a keď už v noci nebude klesať pod dva stupne, môžete sa pustiť do práce aj v ovocnom sade. Rovnako ako zazimované stromček môžete spraviť koncom februára radikálnejšie rezy aj v ovocnom sade. Využiť môžete napríklad aj napadaný sneh na prebudenie a dodanie živín vašim stromom. Môžete využiť priemyselné hnojivá a prisypať ich na sneh, ktorý topením donesie výživu až dole ku koreňom vášho stromu.

Čas skontrolovať kvalitu kompostu.
Čas skontrolovať kvalitu kompostu.
Zdroj: schule-bw.de

Staráme sa o kompost

Toto obdobie je aj časom, kedy prehadzujeme a kultivujeme kompost. Zistíme jeho kvalitu a ak nám pekne dozrel, môže putovať rovno do skleníka navyše ak máte na záhrade skleník alebo fóliovník, tu začínajú práce skôr ako pod holým nebom. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite si našu galériu a inšpirujte sa nádhernými záhradami.

autor:  Marcos
21.1. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44