11.2. 2021 18:00

Záhrada vo februári: Aj teraz v nej môžete urobiť kus roboty

Záhrada vo februári: Aj teraz v nej môžete urobiť kus roboty

Foto: pixabay.com

Február sa opäť prejavil bohatou nádielkou snehu, ale nedajte sa pomýliť. Napriek bielej pokrývke, ktorá sa pravdepodobne neudrží dlho, môžete v záhrade urobiť kus roboty. Preto neseďte so založenými rukami a hor sa do práce.

Prehrňte kompost

Správny záhradkár má vlastný kompost, v ktorom zužitkuje všetko. Teraz je vhodný čas na to, aby ste skontrolovali, ako sa mu darí. Mal by dobre zrieť, na čo potrebuje správnu cirkulácia vzduchu a vlhkosť. Poriadne ho poprevracajte a prevrstvite hrubozrnným materiálom. Keď je kompost suchý, prelejte ho vodou, močovkou alebo bylinným výluhom. Koncom mesiaca môžete prihodiť trochu vyzretého kompostu k trvalkám do záhonov.

Venujte sa stromom

V tomto mesiaci môžete urobiť presvetľovací a zmladzovací rez ovocných drevín a tiež prerezať vinič. Odstráňte zo korún stromov „zabudnuté“ ovocie. Keď nemrzne, môžete urobiť zimný postrek. Očistite kmene od machu a natrite ich vápenným mliekom, ktoré ochráni kôru pred praskaním v dôsledku kolísania teplôt. Straste mokrý a ťažký sneh z ihličnanov a vždyzelených drevín, aby ich nepolámal. Môžete radikálnejšie skrátiť, prípadne vysadiť živý plot. Vždy, keď nemrzne polejte ihličnany a vždyzelené dreviny. 

autor:  Radomir
11.2. 2021 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44