8.7. 2016 7:00

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

8.7. 2016 7:00

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

S záhradou pri dome vyrastajú prakticky neobmedzené možnosti jej aranžovania a pretvárania. Panelákoví osadníci s malými balkónmi, lodžiami, alebo len širším parapetom však tiež nemusia záhradným architektom až tak závidieť. Oko si môžu potešiť kreatívnymi výrobkami, takmer rovnako bohatými ako priestranné záhony. Stačí len o niečo zmenšiť mierku.

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

Mini nie je len bonsaj

Zasadiť bonsaj do obývačku úplne zmení jej energiu. V Číne a Japonsku veria, že bonsaje vedia priniesť do domov skutočnú silu lesa, no ak aj opomeniete duchovný rozmer tejto techniky tvarovania stromov, stromy doma sa vám zapáčia. Skúste s nimi experimentovať, umiestniť ich namiesto klasických muškátov a uvidíte, že budú kreatívnejšie a na pohľad atraktívnejšie. Vynikajúco pôsobia aj v symbióze s inými malými rastlinkami.

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

Pozrite sa: 35 malých, ale neuveriteľne krásnych záhrad

Záhrada vo vedre
Na priemer možno tridsať centimetrov a plný pestrofarebných kúskov. Stačí nastaviť správny pomer zelených rastliniek a kvietkov. Nezabudnite však ani na dekorovanie okolo. Nie je umenie vysadiť všetko. Práve naopak, čím menší priestor, tým viac musí vyniknúť pestrofarebnosť a rôznorodosť.

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

Domček v strome
Pôsobí ako z rozprávky. Použiť ale netreba celý strom, stačí peň, alebo samorast. Zasadiť ho do okolia štrku, alebo trávnatej oblasti, postaviť k nemu malé vrátka ako pre trpaslíka. Skvelé je do okolia rozmiestniť mach, použiť aj hríbiky zo sadry. V rohu balkóna aj takto malý doplnok osvieži viac ako napríklad obvyklé palma, alebo jazyky.

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

Vyrobte si: Túto fontánku vo vedre zvládnete za pár minút

Vyzdobte črepníky do krásy
Je jedno, čo pestujete, nikde nedostanete kúpiť tak pekný črepník, ako si môžete vyrobiť. Stačí zájsť na prechádzku ku štrkovisku, alebo k rieke, nazbierať okruhliaky, kúsok drevených úlomkov a pomocou lepidla ich pripevniť na hlinený, alebo plastový základ. Tým získate unikátnu prírodninu a všetko bude zrazu pôsobiť tak, akoby vyrastalo priamo z prírodnej skalky. Čo môže byť krajšie, ako mať takúto sériu v kuchyni a potešiť si oči?

Vyrobte si: Rozprávkové minizáhradky v hrnčeku

Drobnosti majstrov
Ochudobňovať sa nemusíte o nič. Stačí len všetko upraviť správnym pomerom. Ak sa vám páči drevená kôra, môžete ju rozsypať v ohraničenom priestore, pridať aj záhradné dekorácie v podobe sošiek, domčekov, malej búdky pre vtáky. Nie je obmedzený počet doplnkov, ani kamienkov, či záhradných doplnkov. Dôležité je iba rozmiestnenie v správnej mierke. Vďaka tomu si doprajete vizuálny zážitok, ktorý sa nebude v ničom líšiť o rozmernejšej skutočnosti, akurát bude v prevedení pre liliputánov. Na šarme však neutrpí.

Nenechajte si ujsť vo fotogalériiďalšie inšpirácie! Našli sme ich neúrekom, radosť pozerať. :)

Zdroj: marcos
8.7. 2016 7:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44