18.6. 2020 6:00

Vonkajší výbeh pre domácich miláčikov: Na TIETO nebezpečenstvá nezabudnite!

Vonkajší výbeh pre domácich miláčikov: Na TIETO nebezpečenstvá nezabudnite!

Foto: Instagram

S príjemnými teplotami chceme našim domácim miláčikom dopriať aj pobyt na čerstvom vzduchu. Ak máte zvieratko, ktoré v lete nechávate „vybehať“ na záhrade, určite nezabudnite na použitie bezpečnej voliéry. A nehovoríme iba o operencoch.

Keď sa povie voliéra, väčšina ľudí si prestaví doma chovaných vtákov, či už tých mimoriadne exotických alebo bežnejších. Do exteriérových voliér, ako sa neraz výbehy označujú, sa však umiestňujú aj iní domáci miláčikovia, o ktorých by ste na záhrade rozhodne nechceli prísť!

Zábava vo voliére

Vypustiť voľne svoje domáce zvieratko na trávnik v záhrade nemusí byť najlepší nápad. Hrozí, že sa môže vystrašiť alebo vám rovno utečie, pričom chytať hlavne menšie a rýchle zvieratá nebude žiadna zábava, naopak, pôjde o mnoho stresu pre všetkých zúčastnených. Ak ste dostali chuť dopriať pobyt na čerstvom vzduchu svojmu králikovi, škrečkovi, morčatám či inému milovanému zvieratku, bude voliéra tým pravým bezpečným priestorom na zábavu i oddych. Aj keď to na prvý pohľad nevidno, mnoho menších domácich zvierat rado zmení aspoň z času na čas prostredie a privíta nové podnety prerušujúce dennodennú rutinu.

Aj tie najmenšie domáce zvieratká radi vymenia nudu v klietke za pobyt v inom prostredí.
Aj tie najmenšie domáce zvieratká radi vymenia nudu v klietke za pobyt v inom prostredí.
Zdroj: unsplash.com

Na čo nezabudnúť?

Šikovní domáci majstri dokážu chránenie výbehu zhotoviť sami, ak však nemáte dielničku či trpezlivosť, môžete si prenosné voliéry zakúpiť už hotové alebo si ich dáte vyrobiť na mieru. Rozmery, materiál i ďalšie parametre v tomto prípade závisia od počtu a druhu zvierat, pre ktoré bude určená. Má im poskytnúť dostatok priestoru na odpočinok, kŕmenie i slobodný pohyb. Zohľadniť treba aj dostatok priestoru na manipuláciu, teda aby ste na zvieratá dočiahli zvrchu alebo cez uzatvárateľné dvierka. Možnosť zloženia a presunu výbehu alebo voliéry môže byť výborným bonusom, a to nielen ak potrebujete cestovať.

autor:  Andrea
18.6. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44